Uciążliwa praca procesora podczas ekranu blokady (WIN+L)

Jak blokuję laptop skrótem WIN+L to za chwilę zaczyna wyć wentylator od procesora. Po odblokowaniu momentalnie obciążenie spada do zera, tak że nie wiem który proces go obciąża.
Jak to sprawdzić i co to może być?

Podejrzewam, że to plik dwm.exe
Ktoś ma pomysł co zrobić?

Dodam, że nawet jak jestem na pulpicie i zamknę ekran, aby się zgasił, to dwm.exe już szaleje. Jak otworzę to momentalnie użycie procesora spada na 0%. Dziwne, bo ustawienie zamknięcia zamknięcia pokrywy mam na “nic nie rób”.

Jest kilka sposobów na ewentualne znalezienie przyczyny jeżeli to dwm.exe. Pozmieniać ustawienia personalizacji - być może coś się zbugowało i ponowna zmiana opcji coś pomoże. Warto tez zaktualizować sterowniki grafiki, ewentualnie zrobić ich reinstall z ustawieniami domyślnymi. No i sprawdź czy dwm.exe to ten właściwy. Jeżeli znajduje się w innej lokalizacji niż system32 to znaczy, że masz jakiegoś syfa i trzeba się go pozbyć. Ja miałem babola udającego taskmgr, który wykrywał uruchomienie tego właściwego i wtedy się magicznie wyciszał - koparka to była. Zauważyłem jak mi się taskmgr zdublował.

Uruchom jeszcze diagnozę systemu poleceniem

msdt.exe /id PerformanceDiagnostic

Ile ja się namęczyłem z takimi procesami masakrującymi CPU na różnych komputerach…

Jak nic nie pomoże to sprawdź czy na nowo utworzonym koncie robi się to samo. Jak masz buga w profilu to szybciej pójdzie przeniesienie na nowy profil niż szukanie problemu po omacku. Często tak robię na W10 jak jakaś usługa czy proces nie chcą działać jak powinny, a nie chcę tracić czasu na szukanie rozwiązań.

Jest w system32

msdt.exe /id PerformanceDiagnostic

Co to jest? Zawiesza to komputer, tylko kursor działa, mogę jeszcze otworzyć start, ale potem już nie znika i nie można nic zrobić. Menedżer zadań nie reaguje itd. Musiałem przytrzymać power i ponownie włączyć.

sprawdzę