Uciążliwa wtyczka w Chromie

Cześć!

 

Dziś rano spostrzegłem w mojej przeglądarce (Google Chrome) paskudną wtyczkę, której nigdy wcześniej nie widziałem na oczy i której sam raczej nie wgrywałem, nawet jako jakiś dodatek, gdyż unikałem w ostatnim czasie wszelkiej maści instalacji. Wtyczka owa nazywa się “LightningNewTab” i początkowo nie sądziłem, że będzie z nią kłopot. Wpierw zauważyłem jednak, że jedyną wprowadzoną po instalacji nowością jest nowa zakładka o nazwie takiej samej jak i wtyczka, dodatkowa zakładka z adresem facebooka i zmiana wyglądu “nowej karty” w Chromie, na której znajdują się odnośniki do różnych portali, typu wp.pl, interia.pl itd. itp.

 

Nauczony doświadczeniem, że co za dużo wtyczek, to nie zdrowo, czym prędzej ją usunąłem, wybierając w narzędziach kartę “rozszerzenia” i klikając na kosz. Kilka chwil po odinstalowaniu wtyczki, przeglądarka wyłączyła się samoistnie, a po włączeniu jej ponownie, pojawił się komunikat o dodaniu wtyczki do Chroma i powróciły dwie wspomniane wcześniej zakładki. 

 

Próbowałem wielu rzeczy: odinstalowałem Chroma i zainstalowałem go ponownie - bez skutku. Stworzyłem nowego użytkownika w przeglądarce - bez skutku. Przeszukałem dysk w poszukiwaniu plików powiązanych jakkolwiek z nazwą "LighningNewTab - bez skutku. Skanowałem dysk w poszukiwaniu wirusów i robactwa - bez skutku. W windowsowym (system z 7 w tytule) “dodaj i usuń programy” również nic nie znalazłem.

 

Potem pomyślałem, hej! co mi ta wtyczka przeszkadza? Wywaliłem obie zakładki i czekałem, ale okazało się że taka opcja również nie działa. Co najciekawsze, nawet absolutnie nie ruszając żadnej z zakładek, nie wyłączając wtyczki, zostawiając ją całkowicie w spokoju, przeglądarka raz na jakiś czas wyłącza się, czym doprowadza mnie do autentycznej rozpaczy.

 

Czy ktoś z was miał podobny problem? Właściwie zastanawiałem się nawet nad formatem, gdyż prócz tego że nerwowy, jestem strasznie pedantyczny, ale wierzę, że uda się to załatwić mniej drastycznie. Z góry dzięki za odpowiedź. :wink:

 

Pozdrawiam.

 

EDYCJA: to może być dość wazna informacja, a całkiem wyleciało mi z głowy. Prócz tej wtyczki, która od razu rzuca się w oczy, pojawia się wtyczka o nazwie Extended Protection, którą można dostrzec tylko w “rozszerzeniach” w przeglądarce. Z pozoru nie robi ona nic, usunięcie jej nie poprawia sprawy, bo… pojawia się kilka chwil później razem z poprzedniczką i wespół sprawiają, że ilośc włosów na mojej głowie systematycznie maleje.

Pobierz Farbar Recovery Scan Tool zgodny z wersją systemu 32-bit lub 64-bit.

Uruchom FRST i kliknij Scan. Pokaż raport FRST i Addition.

Raporty umieść na http://wklej.org/ i podaj link.

Otrzymałem dwa pliki. Pierwszy, FRST.txt znajduje się tutaj: http://wklej.org/id/1229756/

 

Drugi, o nazwie Addition.txt, można sprawdzić tutaj: http://wklej.org/id/1229759/

Pobierz i uruchom AdwCleaner Kliknij Szukaj i później Usuń.

Kliknij Scan i pokaż nowy raport z FRST bez Addition.

Taki raport pojawił się po użyciu AdwCleaner i restarcie systemu,: http://wklej.org/id/1229775/

 

a taki po ponownym uzyciu FRST: http://wklej.org/id/1229776/

Wklej do systemowego notatnika i zapisz jako plik tekstowy o nazwie fixlist :

HKLM-x32\...\Run: [] - [x]
HKCU\...\Run: [AdobeBridge] - [x]
URLSearchHook: ATTENTION ==> Default URLSearchHook is missing.
SearchScopes: HKLM - DefaultScope {33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86} URL = 
FF HKCU\...\Firefox\Extensions: [viralix@viralix.com] - C:\Users\Arek\AppData\Local\ViralixVideo\FF\
S3 vmci; \SystemRoot\system32\DRIVERS\vmci.sys [x]
S3 VMnetAdapter; system32\DRIVERS\vmnetadapter.sys [x]
C:\AdwCleaner
C:\Windows\SysWOW64\log
C:\Users\Arek\AppData\Local\Temp\*.dll
C:\Users\Julka\AppData\Local\Temp\*.exe
Task: {FB92022A-079B-4068-8ACE-53CE68C78493} - System32\Tasks\GoforFilesUpdate => C:\Program Files (x86)\GoforFiles\GFFUpdater.exe <==== ATTENTION
Task: {FDAEF52B-74CE-41E5-9096-75000D1D03E8} - System32\Tasks\DealPly => C:\Users\Arek\AppData\Roaming\DealPly\UPDATE~1\UPDATE~1.EXE <==== ATTENTION

Uruchom FRST i kliknij Fix. Pokaż raport z usuwania Fixlog.

Kliknij Scan i pokaż nowy raport z FRST bez Addition.

Raport z usuwania fixlog wygląda tak: http://wklej.org/id/1229786/ (plik tekstowy fixlist znajdował się w tym samym miejscu co FRST)

 

To kolejny raport z FRST: http://wklej.org/id/1229787/

Utwórz nowy plik fixlist:

Winlogon\Notify\WB: D:\Programy\WindowBlinds\fast64.dll [X]
HKU\Julka\...\Run: [AdobeBridge] - [x]

Uruchom FRST i kliknij Fix. Skasuj folder C:\FRST

Odinstaluj Adobe Reader X 10.1. 8 i zainstaluj Adobe Reader XI 11.0.5

Usuń stare punkty przywracania:

Aby usunąć wszystkie punkty przywracania

Najnowszy fixlog: http://wklej.org/id/1229798/

 

Punkty usunięte, Adobe Reader zmieniony. Przypuszczam, że teraz pozostaje mi czekać i sprawdzić czy nadal wtyczki wariują? Wielkie dzięki za pomoc. :slight_smile:

W takim razie to już wszystko, a w razie problemów:

Resetowanie ustawień przeglądarki

Nevan

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.