Uciążliwe błędy: drwtsn32.exe, explorer.exe, mmc.exe - log

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post na forum więc prosze o wyrozumiałość w przypadku ewentualnych błędów:)

Dzięki wnikliwemu czytaniu postów innych użytkowników na parę dręczących mnie pytań uzyskałam odpowiedzi, niestety nie na wszystkie. A mianowicie… Kompa posiadam od ok 2 miesięcy (z radością zastąpił starego, 10-letniego poprzednika:) ) jest jeszcze na gwarancji. W tym czasie był już dwa razy w serwisie i ze 2 razy formatowany. Niektóre błędy zostały chyba już wyeliminowane ( przynajmniej mam taką nadzieję) ale w dalszym ciągu coś mnie niepokoi. Od powrotu kompa z serwisu dalej pojawiają się od czasu do czasu restarty, zawieszania i BSOD-y (nie tak częste jak poprzednio, ale jednak).

Od pewnego czasu zaczęły pojawiać się również raporty o błędach wysyłanych do Microsoftu mówiące o tym że wystąpił błąd m.in z drwtsn32.exe, explorer.exe, mmc.exe. Z poglądu zdarzeń wynikało również ze niektóre aplikacje powodowały błąd; Firefox, Kerio i chyba też cFos. Wszystko to wywaliłam. Przez jakiś czas był spokój ale dalej pojawiają sie w/w błędy.

Występują rownież problemy z trybem awaryjnym. Komputer przechodzi do trybu awaryjnego (słychać ciche piknięcie) ale jakby w “tle” tzn. pulpit pozostaje czarny z mrygającym kursorem w lewym górnym rogu i napisem na dole żeby włączyc esc, niestety nie pamiętam całej nazwy ponieważ napis szybko znika. Z góry dziękuję za pomoc.

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 12:45:50, on 2006-02-17

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\PROGRA~1\Agnitum\OUTPOS~1.0\outpost.exe

C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindService.exe

C:\WINDOWS\system32\hkcmd.exe

C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\taskbaricon.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\dslmon.exe

C:\Program Files\Wireless Device\Wireless Keyboard\Magickey.exe

C:\Program Files\Wireless Device\Wireless Mouse\MouseAp.exe

C:\Program Files\Wireless Device\Wireless Keyboard\osd.exe

C:\Program Files\HijackThis\HijackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.neostrada.pl/

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Neostrada TP

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

R3 - URLSearchHook: Search Class - {08C06D61-F1F3-4799-86F8-BE1A89362C85} - C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\SEARCH~1.DLL

O2 - BHO: (no name) - {53707962-6F74-2D53-2644-206D7942484F} - C:\PROGRA~1\SPYBOT~1\SDHelper.dll

O4 - HKLM\..\Run: [IgfxTray] C:\WINDOWS\system32\igfxtray.exe

O4 - HKLM\..\Run: [HotKeysCmds] C:\WINDOWS\system32\hkcmd.exe

O4 - HKLM\..\Run: [KAVPersonal50] "C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus Personal Pro\kav.exe" /minimize

O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [WooCnxMon] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe

O4 - HKLM\..\Run: [WOOWATCH] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch.exe

O4 - HKLM\..\Run: [WOOTASKBARICON] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\taskbaricon.exe

O4 - HKLM\..\Run: [Outpost Firewall] C:\PROGRA~1\Agnitum\OUTPOS~1.0\outpost.exe /waitservice

O4 - HKLM\..\Run: [OutpostFeedBack] C:\PROGRA~1\Agnitum\OUTPOS~1.0\feedback.exe /dump:os_startup

O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKCU\..\Run: [Konnekt] "C:\Program Files\Konnekt\konnekt.exe" /autostart

O4 - Global Startup: DSLMON.lnk = C:\Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\dslmon.exe

O4 - Global Startup: Enable Wireless Keyboard Driver.lnk = C:\Program Files\Wireless Device\Wireless Keyboard\Magickey.exe

O4 - Global Startup: Enable Wireless Optical Mouse Driver.lnk = C:\Program Files\Wireless Device\Wireless Mouse\MouseAp.exe

O16 - DPF: {E7544C6C-CFD6-43EA-B4E9-360CEE20BDF7} (MainControl Class) - http://www.mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cab

O20 - AppInit_DLLs: C:\PROGRA~1\Agnitum\OUTPOS~1.0\wl_hook.dll

O20 - Winlogon Notify: igfxcui - C:\WINDOWS\SYSTEM32\igfxsrvc.dll

O23 - Service: kavsvc - Kaspersky Lab - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus Personal Pro\kavsvc.exe

O23 - Service: Outpost Firewall Service (OutpostFirewall) - Agnitum Ltd. - C:\PROGRA~1\Agnitum\OUTPOS~1.0\outpost.exe

O23 - Service: StarWind iSCSI Service (StarWindService) - Rocket Division Software - C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindService.exe

Co do loga jest czysty =]

A tu chyba troszkę podobny problem:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=26626&highlight=drwtsn32

Ok dzięki, chyba wywale tego doktorka:). Tylko mam pytanie co dokładnie mam wykasować? cały katalog w drzewku AeDebug czy wpis w tymże katalogu tzn. Debugger? Sory za tak szczegółowe pytania ale to z ostrożności, w zasadzie to wole nie majstrować w rejestrze, no ale jak trzeba…:slight_smile:

Hehe dzisiaj miałem identyczny problem.

Ja skasowałem tylko debuggera i jest wszystko ok.