Uciążliwe freezy/lagi systemu

Witam,

 

Tak jak w temacie. Mam problem z freezami systemu. Czy to w grze albo przeglądając strony internetowe. Raz na jakiś czas po prostu występuje lag nastepnie 2lag i jakiś czas przerwy do następnego laga. Jest to bardzo irytujące.

karta graficzna: NVIDIA GeForce 8400GS

procesor: Intel Pentium Dual CPU E2160 @1.80Hz

ram: 2gb

Sprawdź dysk - pobierz CrystalDiskInfo i przedstaw zdjęcie na forum.

CrystalDiskInfo nie widzi dysku. Nawet po ponownym przeskanowaniu.

 

Posiadasz zwykły dysk czy w RAID?

 

Spróbuj HD Tune - zakładka Health.http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_560_trial.exe

Jeśli chodzi o HD Tune pro (zakładka Health) też pusto.

Pokaż raport z HwInfo

a.jpg

123.LOG

Witam,
 
Tak jak w temacie. Mam problem z freezami systemu. Czy to w grze albo przeglądając strony internetowe. Raz na jakiś czas po prostu występuje lag nastepnie 2lag i jakiś czas przerwy do następnego laga. Jest to bardzo irytujące.Ścina obraz jak i dźwięk.
karta graficzna: NVIDIA GeForce 8400GS
procesor: Intel Pentium Dual CPU E2160 @1.80Hz
ram: 2gb

Sprawdź dysk - pobierz CrystalDiskInfo i przedstaw zdjęcie na forum.

Wygląda to na Bad Sectory na dysku, tak jak wspomniał to kolega wyżej.

Przeskanuj dysk tamtym programem i podrzuć zdjęcie. Może być tak, że konieczna będzie wymiana HDD w Twojej jednostce.

 

CrystalDiskInfo nie wykrywa dysku

 

Połączyłem dwa tematy w jeden.
Proszę, abyś w przyszłości nie zakładał kilku tematów dotyczących tego samego problemu.

 

Posiadasz zwykły dysk czy w RAID lub w innej nietypowej konfiguracji?

 

Nie jestem pewny. Ale raczej jest to zwykły dysk.

 

Zerknij w BIOS w tryb pracy dysku. To będzie np. AHCI, RAID itp.

Wejdź w Menedżer urządzeń - rozwiń “kontrolery ide ata / atapi” lub podobnie się nazywający, zrób zdjęcie i przedstaw na forum.

Tryb pracy w BIOSie - RAID. 

 

 

 

 

asd.jpg

Nwm czy ma to coś wspólnego z freezami ale co jakiś czas również na kilka sekund ekran gasnie i się pojawia komunikat (zdiecie). Odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem. Ale wciąż to samo i do tego te freezy opisane powyżej.

asda.jpg

Czy orientujesz się ile dysków fizycznych posiadasz w komputerze?

Jeśli jeden - możesz spróbować na własne ryzyko zmienić tryb pracy z RAID na SATA w BIOS i CrystalDiskInfo powinien wykryć dysk. Profilaktycznie przed tą operacją możesz wykonać kopię zapasową ważnych danych na inny nośnik, np. pendrive, płyty CD/DVD.

 

Odkurz komputer w środku. Zmień sterowniki - na nowsze lub starsze. Jeżeli nie będziesz mógł znaleźć sterowników na stronie producenta karty graficznej, spróbuj odnaleźć właściwy sterownik korzystając z metody Zaopatrzenie się w sterowniki opisanej w temacie Zmiana systemu preinstalowanego na czysty Windows.