Uciążliwe spamy

Witam

Mam skrzynke e-mail na o2.pl i otrzymuje regularnie masę spamu (niechcianych wiadomości), na szczęście o2 ma bardzo szczelny antyspam i wszystko przesiewa. Jednak mam pytanie czy da się je jakoś “uwolnić” od tych wiadomości całkowicie ?

Pozdrawiam DeViL :wink:

Podobne tematy nt. spamu, wirusów

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ht=spam%2A

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ht=spam%2A

Do końca tego nie zwalczysz.

Baa, przeczytałem wszystkie topicki na temat spamów na tym forum, ale nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedźi :?

Pytam się bo chciałem przejść na jakiś program pocztowy, ale jak zasypie mi kompa spamami to ho ho …

Są programy pełniące funkcję antyspamu, czyli na przykład przerzuca wiadomości uznawane jako spam do innego folderu. Jednak, jeśli chodzi o samo ich przychodzenie na skrzynkę pocztową, to do końca tego nie zwalczysz. Na bawieniu się w pseudo-wypisywanie z list malingowych nic nie zdziałasz. Twój mail jest w bazie spamerów. Ostateczne wyjście to zmienić adres i nikomu, nigdzie nie podawać, tylko zaufanym osobom z odpowiednimi regułami…

Mnie też wkurza ten spam, regularnie dostaje od jobpilot. Mam Mam 5 kont, tylko na 1 nigdy żaden spam mi nie przyszedł !!

A czy aby na pewno przeczytałeś dokładnie? :?

Bo najlepsze zostawię na koniec… :stuck_out_tongue:

W obu linkach podanych przez Bocziego jest klikaczka do http://www.nospam-pl.net. - a ta strona, to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat spamu i sposobów na profilaktykę i odpieranie ataku.

Na tej stronie w działach Software i Odnośniki masz zbiór chyba wszystkich progsów, narzędzi i programów pocztowych - nieodzownych w walce ze spamem.

Otóż to - mam kilka kont i jeszcze nigdy nie spotkałam się ze spamem.

Nawet na o2.pl - na który się tak uskarżasz w tytułowym poście.

No, ale moje adresy nigdy nie ujrzały światła dziennego w postaci online (czyli rzucone na tacę) a przecież używałam ich również do najrozmaitszych rejestracji, ale akurat te dane są chronione przed automatycznym generatorem adresów, bo nie figurują np. wprost na stronie, lecz chroni je odpowiedni skrypt.

No i sorry DeVil - ale zacytuję Ci właśnie przykład z naszego, forumowego podwórka - jak sam nieroztropnie szafujesz mailem! :frowning:

Temat z Gmail/strona 4

Dziwnym trafem czułam, że jak przekopię ten temat - to znajdę i Twój mail. :twisted:

No i nomen omen - właśnie Tlenowy… :stuck_out_tongue:

Część przed małpą - wyiksowałam, żeby Ci nie dokładać kolejnego myku, ale i tak już jesteś namierzony przez generator maili, za sprawą chociażby właśnie tego poprzedniego wpisu! :frowning:

Ten generator to nawet nie człowiek, tylko maszyna - która przeczesuje net w poszukiwaniu adresów w takiej właśnie postaci! Ale oczywiście służy konkretnym ludziom. Kwestia dwóch tygodni od puszczenia adresu i masz gwarancję, że spamerzy zaczną Cię nękać!

Tylko, że wydaje mi się iż z forum

nie wyciąga takich informacji :?

Dlatego też poprosiłem o zaproszenie bo strasznie irytują mnie te uciążliwe spamy :!:

DeViL , źle Ci się wydaje. Wszędzie jak podajesz publicznie mail jesteś narażony na atak.