Uciążliwy problem z zacinającym się komputerem

Witam,

Mam problem z moim komputerem i nie mam pojęcia co się z nim dzieje. Włączę go i np. oglądam TV to rzadko kiedy się zacina, a przy przeglądaniu neta zdarza się to częściej. Jakieś 2 miesiące temu miałem taką samą sytuację, ale jakoś sam się naprawił i do teraz był spokój. Raz jak oglądałem film, w tle miałem włączony TV. Zmniejszyłem z pełnego ekranu film i wtedy zaciął mi się komputer z tym, że na ekranie pojawiły się raczej artefakty(kwadraciki kolorowe i tak jakby się odświeżały). Czasami jak tylko reset mi zostaje, gdy się zatnie to później przy wyborze użytkownika mam czarny ekran i rzadko kiedy pomaga kolejny reset. W trybie awaryjnym komputer działa dobrze(raz mi się tylko zaciął). Zasilacz mam gembird, ale napięcia są raczej w porządku.

Napięcia:

5V - 5.18 molex

12V - 11.98 molex

3.3V - 3.29 20/24 pin

12V - 11.84 4 pin

(napięcia mierzone w trybie awaryjnym)

Czy to wina karty graficznej?? Mam ją już prawie 3 lata. Wydaje mi się, że to nie jest zbyt dużo przy karcie graficznej, na której odpalałem bardzo rzadko takie gry jak: Nfs MW i Cod 2 i się nie przegrzewała.

Mój komputer:

Intel C2D E6300 1.8GHz (temp. w spoczynku 50C)

Asus P5VD2-MX

Kingston 2GB

Asus Geforce 9800GT 1GB (temp. w spoczynku 45C)

Samsung F3 HD103SJ (temp. w spoczynku 30C)

Gembird (nawet nie wiem ile watt, ale najmniej 500)

Pozdrawiam,

Tomsonis

Może przeinstaluj stery od grafiki na nowsze jak są i jak nie pomoże to na starsze od tych co teraz masz. Przynajmniej przekonasz się pod kątem sterów od grafiki.

Właśnie zainstalowałem starsze, a miałem najnowsze. Włączyłem komputer i jak na razie dziwne, że się jeszcze nie zaciął, ale zrobię test 3DMark i zobaczymy, czy się zatnie.