Uciążliwy proces mscorsvw.exe

Przejrzałem tematy na TYM forum dotyczące w/w wiem,że ów proces dotyczy (jest odpowiedzialny) za Net Framework.Do tej pory,do dzisiaj (aktualizowałem system) nie miałem z tym żadnych problemów, nie pomaga ustawienie Start -> Uruchom… -> services.msc -> zatrzymaj usługę .NET Runtime Optimization Service (jest Wyłączona) to i tak za każdym uruchomieniem kompa ów proces pojawia się w menedżerze zadań,zamknięcie procesu nie powoduje żadnych reakcji w pracy systemu,tak więc jak TO wyłączyć raz na jutro? Niepotrzebnie absorbuje użycie procesora i pamięci RAM. :slight_smile:

WinXP Home Edition+SP3+aktualizacje

Próbowałeś odhaczyć tą usługę w msconfig w zakładce usługi? Sprawdź też, czy czasami w zakładce uruchamianie nie ma wpisu od tego procesu.

Sorry Winnetou w autostarcie:UnnistalTool,Dr Tweak XP,xp-AntiSpy ta usługa nie występuje dlatego moje pytanie: dlaczego i po co? Wk***wia mnie niepotrzebnymi zasobami kompa?Z zasady przestrzegam form autostartu,niepotrzebnych usług i tak dalej (http://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/pr … %20xp.html),dlatego po uruchomieniu Window’sa sprawdzam procesy uruchamiane w →Menedżer Zadań i z “Góry”,Z"gruntu" czy jeszcze nie wiem jak to nazwiemy WIEM,że ów proces nie mus i być uruchamiany-Pozdrawiam serdecznie,dzięki za zainteresowanie :slight_smile:

To znajdź klucz w regedit i usuń/zmień wartość

@mareksolak -ja nie jestem “orłem” w tej dyscyplinie,tak więc może konkretna ścieżka do wpisu w regedit?

HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsft\windows\currentversion\run, ewentualnie może być w tej samej lokalizacji, tylko że w gałęzi HKEY_CURRENT_USER. Jeżeli nie zlokalizujesz wpisu tego programu, możesz jeszcze spróbować zlokalizować ten proces przez program Autoruns(jest do ściągnięcia ze strony dobrych programów) i wtedy z jego poziomu odfajkować go i wtedy nie będzie się uruchamiać na 100%.

Jeżeli jest to usługa a nie program to klucza szukaj w HKEY_LOCAL_MACHINE\ SYSTEM\CurrentControlSet\Services

Źródło http://hermanluk.blox.pl/2006/01/Jak-ur … sluge.html

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i wskazówki @mareksolak usunięcie klucza pomogło,przynajmniej na razie nic “ubocznego” się nie dzieje-pozdro :slight_smile: