Ucina ekran w grach

Witam!

Mój problem polega na tym, iż po wgraniu najnowszych kodeków do karty graficznej Nvidia ucina mi obraz podczas gry obojętnie jaka to będzie.Wcześniej zanim formatowałem kompa i miałem te same kodeki było wszystko dobrze.Bardzo proszę o pomoc.

Tu jest obrazek jak to wygląda

http://www.fotosik.pl/uniAddFlashAfter. … 246081737a

jeśli masz przycisk na monitorze do auto regulowania obrazu to go wcisnij może pomóc jak nie to nie wiem ja nigdy tak nie mialem

Do karty graficznej są sterowniki, nie kodeki :wink:

A tego obrazka coś nie ma.

Ja miałem taką samą sytuację gdy wykonałem pełny format komputera, a potem wszystko jeszcze raz zainstalowałem. Okazało się, że najnowsze sterowniki Nvidia mają domyślnie ustawioną opcję “Używaj skalowania NVIDIA o stałych proporcjach” co w praktyce oznacza, że w większości pełnoekranowych aplikacji monitor będzie miał czarne pasy po bokach. Ile ja się tego oszukałem, żeby rozwiązać ten problem, a okazało się że wszystko było w opcjach sterowników Nvidii.

Jeżeli masz to samo to kliknij prawym klawiszem myszy na pulpit i wybierz “panel sterowania NVIDIA”. Następnie w zakładce “Wyświetlanie” kliknij na podzakładkę “Dostosuj rozmiar i pozycję pulpitu” i tam zmień domyślną opcję na “Użyj skalowania NVIDIA”. Jeśli to nie zadziała to spróbuj z inną opcją, tą trzecią “Używaj wbudowanego skalowania monitora”.

A tego Twojego obrazka rzeczywiście nie ma.

Porada była pomocna dziękuję.