Ucina ekran w grach


(Kicki Pl94) #1

Witam!

Mój problem polega na tym, iż po wgraniu najnowszych kodeków do karty graficznej Nvidia ucina mi obraz podczas gry obojętnie jaka to będzie.Wcześniej zanim formatowałem kompa i miałem te same kodeki było wszystko dobrze.Bardzo proszę o pomoc.

Tu jest obrazek jak to wygląda

http://www.fotosik.pl/uniAddFlashAfter. ... 246081737a


(Sebix99) #2

jeśli masz przycisk na monitorze do auto regulowania obrazu to go wcisnij może pomóc jak nie to nie wiem ja nigdy tak nie mialem


(Qba Lukaszczyk) #3

Do karty graficznej są sterowniki, nie kodeki :wink:

A tego obrazka coś nie ma.


(Starchris) #4

Ja miałem taką samą sytuację gdy wykonałem pełny format komputera, a potem wszystko jeszcze raz zainstalowałem. Okazało się, że najnowsze sterowniki Nvidia mają domyślnie ustawioną opcję "Używaj skalowania NVIDIA o stałych proporcjach" co w praktyce oznacza, że w większości pełnoekranowych aplikacji monitor będzie miał czarne pasy po bokach. Ile ja się tego oszukałem, żeby rozwiązać ten problem, a okazało się że wszystko było w opcjach sterowników Nvidii.

Jeżeli masz to samo to kliknij prawym klawiszem myszy na pulpit i wybierz "panel sterowania NVIDIA". Następnie w zakładce "Wyświetlanie" kliknij na podzakładkę "Dostosuj rozmiar i pozycję pulpitu" i tam zmień domyślną opcję na "Użyj skalowania NVIDIA". Jeśli to nie zadziała to spróbuj z inną opcją, tą trzecią "Używaj wbudowanego skalowania monitora".

A tego Twojego obrazka rzeczywiście nie ma.


(Kicki Pl94) #5

Porada była pomocna dziękuję.