Udostępianie blików - odmowa dostępu

Witam.

Mam pewien problem z którym nie mogę sobie poradzić od kilku godzin. Mianowicie, postanowiłem skonfigurować sieć lokalną tak, aby PC 1 miał dostęp do wybranych plików na PC 2 i odwrotnie. W PC 1 jest zamontowana karta sieciowa w PC 2 router. Problem jest taki, że PC 2 na którym jest zainstalowany windows 7 widzi bez problemu udostępnione pliki z PC 1 i ma do nich pełny dostęp. Jednak już PC 1 gdzie zainstalowany jest windows xp SP3 mimo tego, że widzi udostępnione pliki w sieci, nie ma do nich dostępu - wyświetla się mniej więcej taki komunikat :,możesz nie mieć dostępu do używania tych zasobów sieciowych". W google siedzę już od kilku godzin i mimo tego, że kilka razy natknąłem się na taki problem jak mój i zrobiłem wszystko co kazano mi to nie pomogło i nadal nie mam dostępu do udostępnionych plików.

Czy ktoś byłby wstanie mi pomóc rozwiązać ten problem?? Mi skończyły się już pomysły.

W WIn 7 wejdź w centrum sieci, następnie w lewym panelu w “Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania” - Wyłącz udostępnianie chronione hasłem - Zapisz zmiany

Następnie - znajdź folder który chcesz udostępnić - kliknij na nim prawym znajdź menu “Udostępnij” --> “Określonym osobom…” >klik<

pojawi się okno udostępnianie plików a w nim “wpisz nazwę i …” wpisz tam “gość” jeśli masz oryginalnie polskiego Windowsa 7 lub “guest” jeśli spolszczonego Ulitimate (bądź po angielsku) i kliknij na Dodaj (możesz teraz ustawić prawa dostępu) kliknij na “udostępnij…”

Jeśli pod XP poprosi o nazwę użytkownika i hasło - wpisz user: gość (guest) i hasło: zostaw puste

Powinno być ok.

ok, dzięki za odpowiedź. tak jak napisałeś nie próbowałem. jutro z rana popróbuję, bo teraz siostra już śpi, a PC u niej w pokoju.

Dodane 01.12.2009 (Wt) 23:25

pomogło! dzięki.