Udostepnianie drukarki w sieci lokalnej

Wiem że jest dużo podobnych tematów ale niestety dalej mam problem, mianowicie mam 2 komputery i do jednego jest podłączona drukarka, na obydwu komputerach jest zainstalowany windows 7. Dodam że komputery są połączone przez zwykły najprostszy switch którym rozdzielany jest dodatkowo internet na te komputery. Problem polega na tym że nie wiem jak się za to zabrać i jakie opcje i gdzie ustawić na jednym jak i drugim komputerze żeby to wszystko działało i można było drukować z drugiego komputera. Najlepiej krok po kroku gdzie kliknąć i co włączyć lub wyłączyć.

Szczerze nie jestem na tyle biegły, żeby powiedzieć, czy zadziała to pod 1) czy pod 2), czy może trzeba wykonać polecenia z obydwu.

Ja po kolei tak konfigurowałem u siebie, ale **możliwe, że wystarczy wykonać tylko to spod 2 (**o ile komputery już się widzą w Sieci)

  1. Panel Sterowania -> Sieć i Internet -> wybierz grupę domową bla bla.

Na jednym komputerze tworzysz grupę domową, na drugim się przyłączasz.

W ustawieniach grupy domowej (to samo menu co na początku) “zafajkuj” drukarki, a w szczegółowych Wyłącz udostępnianie chronione hasłem.

2)Menu start -> Urządzenia i drukarki >>> Klik prawym na Twoją drukarkę -> Właściwości drukarki -> zakładka udostępnianie -> Udostępnij tę drukarkę.Zostaje wpisać nazwę udziału i zaakceptować.

Drukarka będzie widoczna w: Sieć -> Nazwa_komputera_z_drukarką

prawdopodobnie to co napisał pio_95 zadziała, ale ja nie tworzyłem grupy domowej. Zamiast tego należy sprawdzić/zmienić opcje w

Panel sterowania\Sieć i Internet\Centrum sieci i udostępniania\Zaawansowane ustawienia udostępniania >> następnie w profilu “Dom lub praca”:

  • Odnajdowanie sieci - Włącz <<<<< na obu komputerach

  • Udostepnianie plików i drukarek - Włącz

  • Udostępnianie chronione hasłem - Wyłącz

Następnie drugi punkt wg wskazówek pio_95:

nie wiem tylko jak to wygląda po stronie drugiego komputera z win7. Ja tam miałem win XP i chyba trzeba było skorzystać z narzędzia dodawania drukarki - tam sie wybierało że to ma być drukarka podłączona do innego komputera. myśle że w win7 może być podobnie (choć znam przypadki że sam sobie wykrył urządzenie), a więc:

  1. wchodzimy w Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Urządzenia i drukarki

  2. klikamy prawym klawiszem myszki na pustej przestrzeni i wybieramy opcje dodaj drukarkę. >> następnie “dodaj drukarkę sieciową”

No więc tak zrobiłem tak jak radziliście i wyłączyłem te opcje o których była mowa drukarkę udostępniłem ale nie widzę jej na drugim komputerze:( Widzę drugi komputer w miejscu Sieć ale nie mogę otworzyć ani przeglądać plików na tym komputerze:( Na odwrót jest to samo. Może coś z zaporą jest nie tak ale nie chcę jej wyłączać bo nie będzie ochrony żadnej przez różnymi rzeczami z internetu.

Ja w zaporze odblokowywałem porty od 135 do 139 i 445.

Objawy były identyczne - komputer widziany, ale nie mogło się z nim połączyć.

jeśli jeszcze tego nie robiłeś to uruchom ponownie oba komputery

ehh… z tym udostępnianiem rzeczy na win vista/7 to zawsze cyrki były :stuck_out_tongue:

Dobra nic to nie pomogło ale mam inne pytanie, nie wiecie czy można kupić taki rozdzielacz USB który z Wejścia B rozdziela na 2 A?