Udostępnianie drukarki

Witam

Mam problem z udostępnieniem drukarki.

Do mojego kompa (windows7) podłączona jest drukarka HP C5280 kablem USB. Udostępniłem ją i nadałem nazwę HP. Opcja udostępniania plików i drukarek jest włączona w obu kompach.

Teraz w innym laptopie (też windows7) który jest w tej samej sieci firmowej co mój komp zainstalowałem sterowniki tej drukarki. Biorę na ‘dodaj drukarkę’, następnie wybieram 'drukarki sieciowe, bezprzewodowe, bluetooth". Na liście nie ma tej drukarki więc klikam dalej na opcję “wybierz drukarkę udostępnioną według nazwy” i wpisuje \nazwa_mojego_komputera\HP, niestety pojawia się okienko “system windows nie może nawiązać połączenia z drukarką. Sprawdź nazwę drukarki i spróbuj ponownie. Jeśli to drukarka sieciowa, upewnij się, że jest włączona, a jej adres poprawny”

No to wpisuję \numer_IP_mojego_kompa\HP i też nie znajduje :frowning:

Co robię źle?

Czy w menadżerze urządzeń, przy karcie sieciowej nie ma żółtego znaku?

Nie ma.

Ale zrobiłem tak: na laptopie kliknąłem prawym na start, otwórz exploratora windows, w pasku adresu wpisałem //nazwa_kompa i pokazała się drukarka udostępniona z tego drugiego kompa, kliknąłem na niej prawym i dałem ‘połącz’. No i teraz mogę drukować z laptopa :slight_smile:

Pytanie czemu ta metoda zadziałała a tamta moja nie?