Udostępnianie dysków brak dostępu

Witam.

Mam następujący problem: Dwa komputery z Windows 7 w sieci. Obydwa w tej samej grupie roboczej.

Udostępnienie dysków na Stacjonarnym zrobione jak Pan Bóg przykazał czyli:

  1. Włączone odnajdywanie sieci.

  2. Włączone udostępnianie plików i drukarek.

  3. Wyłączone udostępnianie chronione hasłem.

  4. Wybrane - użyj kont użytkownika i haseł do łączenia się z innymi komputerami.

Dysk udostępniony poprzez prawoklik: Udostępnij/Udostępnianie zaawansowane/Udostępnianie zaawansowane/zaptaszkowane “udostępnij ten folder” oraz zaznaczone pełne uprawnienia dla “Wszyscy”

Po wpisaniu \192.168.0.numer bądz dostaniu się w jakikolwiek inny sposób do komputera stacjonarnego dyski widać, ale nie da się do nich dostać.

Dostaję komunikat o braku uprawnień. Siedzę nad tym od 3 dni i już mi brak pomysłów. Firewall całkowicie wycięty z kompa.

Folderów do synchrozniacji jest koło 30 więc mapowanie ich osobno odpada.

Bardzo proszę o pomoc.

Coś na bank jest z prawami użytkowników , sprawdź to jeszcze raz :slight_smile:

Grupa wszyscy jest dodana z pełnymi upawnieniami.

Dodawanie użytkowników nic nie daje.

Wydawałoby się banalna sprawa udostępnić dysk…

WŁĄCZ udostępnianie chronione hasłem, upewnij się, że na komputerze udostępniającym użytkownik ma hasło i że nie jest ono puste (zero znaków).

A w Win 7 włączyłeś konto gościa?

Sprawdź w Usługach czy ta usługa - Server - jest włączona. To ta usługa jest odpowiedzialna za to, że nie możesz udostępnić dyski.

spróbuj wpisać w uruchom :

\\C$192.168.0

Ok.

Lub sprawdź czy masz włączone udziały administratorskie > włącz > i wpisz co wyżej(<-Dysk C ,Admin$ ,D$ itd)

Dejw ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Znaczek $ nie działa.

Jeśli idzie o konto z hasłem. Dostęp do dysku jest po podaniu hasła na laptopie, ale po każdym resecie trzeba na nowo się do niego logować. Przy synchronizacji (SyncToy) około 30 różnych katalogów i 4 kontach użytkowników jest to bardzo mało wygodne. Mnie chodzi o to, żeby po zwykłym zalogowaniu bez hasła mieć zwyczajnie dostęp do całego udostępnionego dysku, bez żadnych haseł, logowań itp. Po prostu zwykłe udostępnienie dysku próbuję uzyskać - jakaś paranoja. Przegoglowane fora, strony Microsoftu i …

Mi normalnie działa udostępnianie pomiędzy 3 komputerami

Windows Xp/Windows Vista/Windows 7

robię tak nadaję podobne nazwy komputerów ale to chyba nie ważne :stuck_out_tongue:

daje je w taką samą grupę roboczą

Udostępniam pliki

i działa :slight_smile:

możesz spróbować tam w uprawnieniach udostępniania dodać innych użytkowników niż wszyscy

Ja mam wyłączone udostępnianie chronione hasłem

Widzę że masz 2 komputery z Windows 7

wejdź w panelu sterowania w grupa domowa coś takiego

i tam ustaw wszystko

może nie masz dołączonych tych kompów do tej grupy …

Taj jak udostępniałeś Wszyscy musisz jeszcze dodać

HomeGroupuser$(tu nazwa twojego komputera\HomeGroupuser$) i uprawnienia dla HomeGroupuser$ Pełna kontrola