Udostępnianie ekranu przez sieć LAN

Witam potrzebuje programu dzięki któremu będę mógł udostępnić zrzut ekranu z 1 komputera na kilku innych za pośrednictwem sieci LAN. Za wszelką pomoc dziękuje. 

Każdy system ma możliwość udostępniania plików. W Windows wystarczy skonfigurować sieć domową i pliki lub foldery we właściwościach udostępnić, w systemach linuks też jest udostępnianie.

To wiem ale mi chodzi o to aby udostępnić na innych komputerach w grupie obraz czyli   aby na innych komputerach było widać to co się dzieje na 1 

nic nie napisałeś na temat systemu operacyjnego, jeśli dysponujesz windowsem w wesji professional lub wyższej, to masz narzędzie wbudowane - podłączanie pulpitu zdalnego.

Jeśli chodzi o zewnętrzne programy - darmowy Teamviewer, lub rewelacyjny Radmin (trial/płatny wyłącznie za moduł serwera, klienci (viewer) są free)

Myślałem nad tymi programami lecz nie wiem czy będą one działać bez dostępu do internetu 

VNC i wszelkie jego warianty, a w szczególności TightVNC z dodatkiem/sterownikiem DFMirage.

RDP tu się nie nada, bo zalogowany może być tylko jeden użytkownik, a kolega chce mieć podgląd na kilku komputerach. Chyba że ma licencję na kilka sesji RDP, w co wątpię.

TeamViewer można użyć w sieci LAN bez łączenia się z serwerami pośredniczącymi, więc spokojnie się nada. Radmin taki rewelacyjny nie jest, NAT Ci nie obejdzie, ale w LANie można na nim popracować. Jednak równie dobrze można wykorzystać darmowy VNC, o czym wspomniał kolega wyżej.

Sory źle zrozumiałem. Ja tu bym postawił na VNC. RealVNC w darmowej wersji się tu powinno spisać bardzo dobrze i szybko.

Dobrze dzięki za pomoc panowie jutro powiem jak to wyszło