Udostępnianie filmików z youtube - legalne?

Hej,

mam pytanie odnośnie legalności umieszczania cudzego filmiku youtube na własnej stronie internetowej.

Rejestrując się w serwisie youtube akceptujemy regulamin, który posiada zapisy - że możemy udostępniać materiały wyłącznie co do których mamy prawa autorskie (czyli nie naruszające innych osób).

Istnieje także zapis, że osoba która wrzuca coś do serwisu przyjmuje do wiadomości, że te utwory mogą być rozpowszechniane, udostępniane a nawet opracowywane - mówi o tym 8 punkt, regulaminu Warunki korzystania - YouTube

W takim razie zgodnie z regulaminem i założeniami serwisu, który obok odtwarzanego filmiku pokazuje przycisk “udostępnij” - mogę taki player wideo umieścić legalnie u siebie na stronie.

Całość oczywiście będzie odtwarzana z serwisu youtube - ja wyłącznie umieszczę fragment kodu na swojej stronie.

Ponadto gdyby dany użytkownik nie chciał, aby istniała możliwość udostępnienia jego materiału wideo - to odznaczyłby taką opcję (serwis na to pozwala, podczas wstawiania filmu do YT).

Zainteresowanym polecam min. Pójdę siedzieć za filmy z Youtube? :: Piotr Konieczny, blog ten wpis na blogu.

I jeszcze jedno pytanie - co w przypadku, gdy jakiś autor zgłosi się z zastrzeżeniami odnośnie wstawienia jego filmiku na mojej stronie ?

Przecież regulamin serwisu (na który sam wyraził zgodę) na to pozwala - czy w takim razie jestem zobowiązany usunąć go z mojej strony ? Czy to może on powinien usunąć go z YT, albo zmienić warunki korzystania z niego (umożliwienie uzyskania opcji udostępnij).

Dzięki za odpowiedzi :wink:

jeśli jesteś świadom tego że autor filmu nie ma praw autorskich do muzyki/podkładu w nim zawartego czy też samej treści filmu, wtedy wrzucaniem filmu na swoją stronę łamiesz prawa autorskie,

ad.2 to już Twoja wolna wola… w teorii nie musisz usuwać owej treści ze swojej strony.