Udostępnianie folderów innym użytkownikom

Witam. Szukałem rozwiązania mojego problemu, jednak nigdzie go nie znalazłem. Mianowicie chodzi o to:

Posiadam Viste HP, mam 2 partycję dyskowe (jeden system, drugi zwykłe pliki). Moje konto jest kontem administratora i jest też drugie konto jako standardowy użytkownik. Na dysku D, czyli tym drugim mam foldery z prywatnymi plikami i nie chciałbym aby osoba z kontem standardowym mi tam “grzebała”. Wiem, że najprościej byłoby przenieść pliki do “Moich dokumentów”, jednak przestrzeń dyskowa mi nie pozwala. Jak więc zabronić dostępu użytkownikowi z kontem standardowym do moich plików na drugim dysku? Próbowałem udostępniać/kontrolować dostęp do nich narzędziami systemowymi(klikając na pliku prawym->właściwości->zabezpieczenia jednak zawsze albo zablokowałem plik dla każdego albo wcale. Chodzi mi o to abym z poziomu mojego konta miał pełen dostęp a drugi użytkownik jedynie do folderów wskazanych przeze mnie.

Z góry dziękuje za pomoc.

Możesz stworzyć nową grupę i dodać do niego innych użytkowników. Ty jako administrator ustaw sobie pełne prawa do plików i folderów oraz bądź ich właścicielem. Innym użytkownikom możesz odebrać prawa do odczytu, czy wyświetlania zawartości folderu.

Innym rozwiązaniem może być też na przykład szyfrowania plików w tzw. kontenerach, np. TrueCryptem i wtedy trzeba będzie podać hasło aby odszyfrować zawartość kontenera :slight_smile:

Pozdrawiam!

Może to pomoże

http://translate.google.pl/translate?js … 2F&act=url

Udało się. Wszystko dzięki linkowi Łukasha. Dziękuje bardzo za pomoc.

Pozdrawiam