Udostępnianie fotek z PC w sieci domowej

Witam
mam w domu minisieć obejmującą m.in. stacjonarnego PC z Win 10 Pro + 2 telewizory na androidzie 7.
Wszystkie te urządzenia połączone są kablami.
Niestety pomimo włączenia chyba wszystkich możliwych udostępnień na PC na telewizorach zgodnie oglądać mogę wszystkie pliki poza fotkami (w dowolnym formacie). Także z dedykowanych folderów na PC w których znajdują się filmiki oraz fotki na telewizorach widzę jedynie filmiki.
Co zrobić abym widział także fotki?
Nie chodzi mi o udostępnianie pojedynczych fotek a całych folderów w których tych zdjęć jest bardzo dużo…

Witam.

Spotkałem się z kilkoma przypadkami TV różnych producentów (LG, Samsung), że albo widać fotki w folderze albo filmy. Nigdy nie razem.

Ja bym spróbował umieścić fotki w jednym folderze, a jeśli jest w tym miejscu kilka filmów to je przenieść gdzie indziej.

nie wiem czy zostałem zrozumiany: na PC w tych samych folderach (a folderów jest kilkanaście) mam i filmy i fotki. I jak wyświetlam w tv zawartośc tych folderów to tv widzi w nich jedynie filmy i ani jednej fotki. W pozostałych folderach udostepnionych na PC mam mieszaną zawartość i tam tv widzi chyba wszystko POZA FOTKAMI. Po prostu tv nie widzi żadnych fotek na PC. Jakby ich wcale nie było.
TV to Sony Bravia.

Jak te same fotki nagrasz na dysk USB albo na pena i podłączysz do TV to są widoczne czy też nie?

są widoczne.

W TV nie eksploruj tego konkretnego folderu na kompie, tylko wejdź z menu opcją “zdjęcia”.

1 polubienie

w tv wejść opcją zdjęcia… a gdzie tą opcję znajdę? pytam bo kiedyś dawno temu jak konfigurowałem tv to co nieco pousuwałem i może coś usunąłem skoro teraz nie widzę tej opcji…

W opcjach :wink:

Prawdopodobnie będzie gdzieś w menu zaszyta, być może w multimediach.
O ile, jak sam pisałeś, nie usunąłeś niczego ważnego.

Jeśli nie będzie nic takiego, jak “odtwórz zdjęcia” lub podobnie to zobacz, czy nie da się przywrócić TV do domyślnych ustawień. Może to jednak (choć nie musi) spowodować konieczność ponownego konfigurowania połączenia z Twoimi urządzeniami, np. z PC.

Możesz również zaktualizować firmware do TV, jeśli jest dostępny. Ale to ostateczność.

Do DLNA używam darmowego Universal Media Serwer
https://www.universalmediaserver.com/
Zainstaluj i w zakładce Shared Contect wstawiasz całe foldery.
Nie ważne co w nich jest film ,zdjęcia.

Jakie to są TV, każdy producent ma swój program do udostępniania dysków dla TV. Ja w 6 letnim LG używam programu smart share. Spoko oglądam filmy i zdjęcia.

Może zabrzmi dziwnie ale… jak nie będzie wyjścia to oczywiście spróbuję tego serwera :wink: ale drażni mnie że Win 10 sprawia takie problemy a poprzedni Win 7 działał bezproblemowo… więc będę próbował jeszcze powalczyć z ustawieniami.
Dziwne że filmy są widoczne a opcji dotyczącej samych zdjęć nigdzie nie znalazłem :frowning:

no więc muszę zakończyć temat… pomógł mi przypadek… komp musiał powędrować do serwisu gdzie ich działania spowodowały koniecznośc ponownego wgrania windowsa 10… no i teraz wszystko działa jak należy… widać poprzednia instalacja spowodowała jakieś problemy.
Ok, dzięki za posty. Pozdrawiam