Udostępnianie internetu do karty pod USB

Zakupiłem niedawno hub USB, który dodatkowa ma wejście RJ-45 i wbudowaną kartę sieciową (Unitek). Hub podłączany jest poprzez USB i w połączeniach sieciowych widzę tą kartę. Z mojej wbudowanej karty sieciowej (Połączenie lokalne) chcę puścić (udostępnić) na kartę USB internet. Mimo, że ustawiam połączeniu lokalnym udostępnianie internetu na kartę sieciowa Unitek nadal jest brak internetu i pokazuje mi jako "sieć niezidentyfikowana). Co jeszcze muszę ustawić?

Ten hub nie udostępnia sieci. Tego typu huby podpina się do LANu i udostępnia się porty USB.

Na pewno? Przecież to tylko zwykła karta sieciowa USB + dodatkowe porty USB.

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/310m6nyCnoL.jpg

Na pewno. Mam dwa takie huby, ktore udostepnia się hostom w LANie. Podpinasz hub do LANu. Hub dostej IP. Na hostach instalujesz apkę do obslugi huba. Podpinasz coś pod USB i montujesz to sobie w systemie na dowolnym komputerze w sieci.

To co masz na zdjęciu to nie jest przypadkiem karta sieciowa na USB z hubem USB?

Ja miałem na myśli coś takiego.

To jest to co mam. Teraz już sam nie wiem. Ogólnie to HUB USB - 3 wejścia USB i jedno RJ45.

Czyli to nie jest hub usb z lan tylko karta sieciowa z hubem usb. Możesz spróbować udostępnić sieć. Na tej karcie usb przypisałeś IP?

Przypisałem jej na sztywno adres z puli mojej sieci wew. - niestety adresu tutaj nie podam, bo to zbyt niebezpieczne :slight_smile: Zwykła karta pobiera adres z puli DHCP routera. W momencie, gdy robię udostępnienie internetu z karty wbudowanej na “kartę sieciową z hubem usb” dostaje monit, że hubowi został przypisany adres - który nie wiedzieć czemu jest z poza puli, więc adres, który hubowi przypisuje i tak się zmienia na inny. Tym samym hub nie ma adresu z puli mojej sieci wew. O co tutaj chodzi?

Nie wiem jaką masz pule adresową w sieci lokalnej z internetem. Windows nie ma wbudowanego DHCP. Zrób tak przypisz unitekowi adres z innej puli jak lokalna np. 172.16.0.1 z maską 255.255.255.0 brama pusta. na urządzeniu które podpinasz do uniteka przypisz kolejny np 172.16.0.2 maska 255.255.255.0 i brama 172.16.0.1 dns taki sam. I oczywiście zostaw udostępnianie internetu. Powinno hulać! :slight_smile:

Rozumiem, że to taki żart? Adresy prywatne są powtarzalne, więc jak podasz, nic Ci się nie stanie, a my szybciej znajdziemy ewentualny błąd.

Jeśli nie mostkujesz sieci, to ją routujesz, tak więc host podpięty do huba nie może pobierać IP z routera. Kolega napisał Ci co zrobić.