Udostępnianie internetu mobilnego z komputera do routera

(Szala90) #1

Witam. Mam problem mianowicie przy robotach jakie są na mojej ulicy, robotnicy urwali kabel telefoniczny i nie mam teraz internetu i telefonu. Mam internet mobilny na netbooku, który chciałbym udostępnić routerem po wifi do pozostałych komputerów w domu. Próbowałem udostępnić łącze internetowe wszystko super w sieci pokazuje się internet gateaway device, ale komputery nadal nie mają połączenia z internetem.Włączałem na routerze opcję DHCP i wyłączałem cały czas to samo... Mam na wszystkich komputerach windows 7. Robiłem wszystko według instrukcji ICS tzn wszystkie ustawienia na serwerze(netbooku z internetem mobilnym) są ustawione na auto, tak samo hosty które mają łączyć się z internetem. Wiem, że można zrobić sieć AD-hock ale ona ma bardzo ograniczony zasięg.. to nie to samo co router z wifi. Mam router D-LINK 2680 Jakieś propozycje?

(Bobej) #2

Na netbooku otwórz Centrum sieci i udostępniania > po lewej zmień ustawienia karty sieciowej > wybierz połączenie z którego ciągniesz Internet > PPM > właściwości > zakładka udostępnianie > zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera.

Kiedyś robiłem coś podobnego i ten sposób rozwiązał problem. Oczywiście netbook musi być cały czas na chodzie.

(Szala90) #3

Tak zrobiłem już to. Internet jest "niby" udostępniony bo pokazuje się na komputerach klienckich ta udostępniona sieć, ale internetu nadal nie ma...

(roobal) #4

Podłącz kartę sieciową z netbooka do dowolnego portu LAN w routerze, włącz na routerze serwer DHCP, na netbooku pobierz adres IP z DHCP lub przypisz ręcznie adres spoza puli adresów przydzielanych przez DHCP z tej samej podsieci, na reszcie komputerów zrób tak samo.

Pozdrawiam!

(Szala90) #5

ok zadziałało :slight_smile: dzięki roobal :slight_smile: