Udostępnianie internetu mobilnego z komputera do routera

Witam. Mam problem mianowicie przy robotach jakie są na mojej ulicy, robotnicy urwali kabel telefoniczny i nie mam teraz internetu i telefonu. Mam internet mobilny na netbooku, który chciałbym udostępnić routerem po wifi do pozostałych komputerów w domu. Próbowałem udostępnić łącze internetowe wszystko super w sieci pokazuje się internet gateaway device, ale komputery nadal nie mają połączenia z internetem.Włączałem na routerze opcję DHCP i wyłączałem cały czas to samo… Mam na wszystkich komputerach windows 7. Robiłem wszystko według instrukcji ICS tzn wszystkie ustawienia na serwerze(netbooku z internetem mobilnym) są ustawione na auto, tak samo hosty które mają łączyć się z internetem. Wiem, że można zrobić sieć AD-hock ale ona ma bardzo ograniczony zasięg… to nie to samo co router z wifi. Mam router D-LINK 2680 Jakieś propozycje?

Na netbooku otwórz Centrum sieci i udostępniania > po lewej zmień ustawienia karty sieciowej > wybierz połączenie z którego ciągniesz Internet > PPM > właściwości > zakładka udostępnianie > zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera.

Kiedyś robiłem coś podobnego i ten sposób rozwiązał problem. Oczywiście netbook musi być cały czas na chodzie.

Tak zrobiłem już to. Internet jest “niby” udostępniony bo pokazuje się na komputerach klienckich ta udostępniona sieć, ale internetu nadal nie ma…

Podłącz kartę sieciową z netbooka do dowolnego portu LAN w routerze, włącz na routerze serwer DHCP, na netbooku pobierz adres IP z DHCP lub przypisz ręcznie adres spoza puli adresów przydzielanych przez DHCP z tej samej podsieci, na reszcie komputerów zrób tak samo.

Pozdrawiam!

ok zadziałało :slight_smile: dzięki roobal :slight_smile: