Udostępnianie internetu na telefon

Witam.

Po wielogodzinnych poszukiwaniach w wielkim śmietniku zwanym internetem postanowiłem zgłosić się tutaj aby w końcu uzyskać odpowiedź na mój problem. Liczę że ktoś mądry pomoże .

Chce korzystać z internetu na telefonie przez wifi. Mam laptopa win xp z karta Intel® WiFi Link 5100 AGN i przez nią odbieram sygnał od usługodawcy któremu trzeba opłacać miesięczny czynsz. Wiadomo nic za darmo. I jak to zrobić ludzie żeby taki internet udostępnić dla tel ? :slight_smile:

Kupujesz ruter lub udpstepniasz internet przez bluetooth… a jak przez bluetooth? To zależny od modelu tel

Porozmawiajmy o Bluetooth . Model tel se xperia x8 i zte blade tak zwany inaczej orange sanfrancisco. Wiec słucham :slight_smile: Jak to zrobić ?

Spróbuj sparować urządzenia, nadaj im adresy IP i włącz udostępnianie sieci. Ogółem rozwiązanie z bluetoothem na dłuższą metę jest mało wydajnym rozwiązaniem, mały zasięg, niski transfer, komputer udostępniający połączenie zawsze musi być włączony, moim zdaniem taniej wyjdzie jednak kupno routera, jeśli taka sieć ma funkcjonować na stałe. Jeśli ma to być jednak tymczasowe rozwiązanie, pobierz sobie tę aplikację, dzięki niej powineneś łatwo stworzyć sieć za pomocą bluetooth.

Należałoby wspomnieć, że w tym przypadku potrzebny by był albo router z dwoma modułami WiFi, gdzie jeden pracuje jako AP, drugi jako AP Client, albo router plus AP, który pracowałby w trybie klienta, a AP routera udostępniałby połączenie, gdyż użytkownik łączy się z ISP bezprzewodowo.

Pozdrawiam!