Udostepnianie internetu przez wifi z lapka na lapka


(Imperial_Dragon) #1

witam wszystkich.

a to mój problem z którym jak na te chwile nie potrafię sobie poradzić.

a mianowicie chodzi o udostępnienie internetu za pomocą wifi na drugiemu notebookowi.

przedstwwmy to tak;

lapek (a) jest podłączony do internetu za pomocą modemu adsl i z niego to chce udostępnić internet lapkowi (b).

musze też zaznaczyć że jakiś czas temu to u mnie działało, później synek narozrabiał no i tego neta mu wyłączyłem.

teraz chcę to przywrócić ponownie. lapek (a) z lapkiem (b) widza sie w sieci, bo wymieniamy sie plikami przez wifi, no ale internet nie chce sie na lapku (b) uruchamiać.

siieć skonfigurowana za pomoca nastepującej instrukcji i na tej kiedyś wszystko działało:


(Filstep) #2

Z tego co rozumiem Laptop A jes połąćzony do internetu, ale B przez A nie może sie połączyć.

Musisz uruchomić Shared Internet Connection w ustawieniach połączenia ADSL.

Tutaj jak to zrobic: http://support.microsoft.com/kb/306126

przetlumaczone przez google translate http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fsupport.microsoft.com%2Fkb%2F306126&hl=en&ie=UTF-8&sl=en&tl=pl


(Adibielo) #3

Mam pytanie - czy każda sieć w trybie ad hoc będzie polegało na udostępnianiu połączenia na inny komputer? bo na chwilę obecną mam rozwiązanie problemu internetu w nieco dziwny sposób - mianowicie używam smartphona jako modemu do sieci mobilnej i udostępniam połączenie przez hotspot wifi, ale ma to 2 wady - po 1 prędkość przesyłu takiego sygnału, czy tam moc - obcina prędkość do około 300-500 kbps, przy czym poprzez modem USB bezpośrednio w komputerze śmiga do 2Mbps, 2 - telefon jest "uziemiony" w ładowarce i ma nieźle zjechaną baterię; ale do rzeczy. Na komputerze stacjonarnym mam dołączoną do karty sieciowej antenę, dzięki czemu bardzo mocno wzmacnia mi się sygnał sieci - bez niej zrywało połączenia - i do obsługi tego wzmocnionego sygnału muszę używać oddzielnej aplikacji i ona ma opcję ustawienia połączenia ad-hoc, tylko czy jest sens się w to bawić i zadziała, jak udostępnienie połączenia z internetu mobilnego, czy też wykręcić dużą antenę i zastąpić ją standardową i skorzystać z windowsowskich opcji?