Udostępnianie internetu w sieci LAN

Witam!

Wiem, że tego typu wątków jest dużo w sieci ale wszystkie opisane tam sposoby, instrukcje, polecane programy nie działają u mnie :x

Mam połączone dwa kompy (WinXP SP3) skrosowaną skrętką. Kompy widzą się, można udostępniać pliki itp. problem jest jedynie w udostępnieniu połączenia internetowego. Z internetem łączę się przez modem SpeedTouch 330 (MNI). Połączenie mam zrobione tak aby wykrywało je jako zwykłe połączenie( przez kartę sieciową) wygląda to tak ->http://zapodaj.net/5bde98985108.jpg.html Ostatnio korzystałem z tego poradnika -> http://forum.programosy.pl/jak-rozdzielic-internet-na-dwa-komputery-bez-routera-vt48496.html

Nawet przez proxy za pomocą programu AnalogX Proxy nie łapie … Proszę pomóżcie nie wiem co robię źle :expressionless:

Podaj dokładną konfigurację kart

W konsoli dosowej (cmd) wpisz polecenie

ipconfig /all

i podaj wynik powyższego polecenia.

Możesz zapisać wynik do pliku wpisując

ipconfig /all >>info.txt

Dane zapiszą się do pliku info.txt

Podaj dane z obu komputerów.

Komp z netem :

Komp bez neta :

http://www.dobreprogramy.pl/Mala-siec-d … 11259.html

i musi działać :slight_smile:

W kompie który udostępnia- winroute lite -2 karty sieciowe-jedna pod modem-,druga pod 2-go kompa- protokół tcpip>właściwości >IP 192.168.0.1 ,maska 255.255.255.0, karta w drugim kompie- protokół tcpip>IP 192.168.0.2 ,maska 255.255.255.0,dns 192.168.0.1.

poczytaj o usłudze ics w windows xp.

fiesta

Zrobiłem wszystko jak na prezentacji, internetu brak :expressionless:

Łukash

Może jakaś instrukcja do skonfigurowania Winroute Lite ? Bo jakoś też nie działa …

Witam!

Jeśli mogę coś zasugerować… po co kombinować i uniezależniać się od włączonych kompów - najlepiej zastosować choćby najtańszy router - nie będzie żadnego problemu :slight_smile:

Remix

Bo nie jest mi potrzebny non stop internet :wink:

marcino1104 , w winroute>settings>ustaw kartę która łączy się z drugim kompem>dns proxy 2 pierwsze pola zaznacz>secutity zaznacz Enable local PCs… ,i oczywiście włącz udostępnianie na karcie która łączy się z netem.Pierwszego włącz kompa który ciągnie net,drugiego który ma net,np u mnie tak trzeba,bo coś wskakuje na port 53,da się jakoś wyeliminować to ,ale nie miałem potrzeby kombinować przy tym.

gość mi robił croos wg tego chyba

http://banita.pl/~pysiu/si/siec.html

No to korzystasz z Internetu wtedy, kiedy chcesz - proste, a router trzyma połączenie i już. Chyba nie chcesz mi powiedzieć, że płacisz za impulsy?!

Ja nie wiem po co sobie życie utrudniać… takie rozwiązania z udostępnianiem połączenia były dobre w czasach, gdy były drogie routery (sam tak miałem za pomocą programu Wingate), ale teraz… bez przesady.

Remix , piszesz poprawnie po polsku, ale czytać też by pasowało,jak widać tytuł wątku brzmi : Udostępnianie internetu w sieci LAN ,a nie np rozważanie na temat wyższości routerów nad połączeniem lan w dobie 21 wieku, nic nie wnosisz do tematu.

Wnoszę, bo właśnie to jest najprostszy sposób na udostępnianie Internetu w sieci LAN, dlatego nie rozumiem w czym problem i po co “jeździć Maluchem, jak można śmigać Mercedesem”.

Remix , zgadzam się że router to rozwiązanie najlepsze, ale jeśli kolega marcino1104 świadomie z niego rezygnuje, no to trudno.

Racja, nikt nikogo nie zmusi do niczego :slight_smile: Jak chce mieć pod górkę to jego wybór :slight_smile: Ja zasugerowałem swoje rozwiązanie, które uważam za najlepsze i najmniej problematyczne w tym układzie. Tym bardziej, że poniesione koszty mogą być znikome w stosunku do korzyści.

Może i router to najlepsze rozwiązanie ale nie mam pieniędzy na dodatkowy sprzęt :wink: A udostępnienie udało mi się już zrobić :smiley: Problem polegał na zbyt dużej ilości protokołów klientów itp w składnikach połączenia :slight_smile: Oraz na jakże miłym dodatku wgrywanym razem z Esetem :wink:

Z kasą czasem tak bywa,ja np kupiłem ten router i jestem zadowolony,tanio i wg mnie jest dobry.

Zostawmy ten router :wink: Wiem, że to dobra sprawa i w ogóle ale mi to niepotrzebne :stuck_out_tongue:

Zajmijmy się lepiej nowym problemem :expressionless: Otóż z Kompa 1 (stały net) mam normalny dostęp do zasobów udostępnionych w Kompie 2 ale za to na odwrót jest problem :cry: Gdy próbuję otworzyć udostępniony folder wyskakuje komunikat :arrow:

http://zapodaj.net/210e8b026469.jpg.html

Nie mogłem znaleźć rozwiązania na ten problem :roll:

EDIT:

http://support.microsoft.com/kb/177078/pl

Korzystałem z tego ale przy punkcie 4

U mnie ta wartość nie jest równa 15 ;/ a po zmianie na większą (45) nie ma poprawy…

Popatrz tu

Nie chcę korzystać z zasobów drugiego komputera poprzez sieć FTP. Wiąże się to z uprzednim “przesłaniu” pliku z dysku Pierwszego kompa na Drugi :expressionless: A ja chcę mieć bezpośredni dostęp jak ma to miejsce w Udostępnianiu systemu Windows . Sposób z kontem Gościa też nie działa :?