Udostępnianie internetu w sieci wifi, adhoc

Panowie, pomozcie, bo nie wytrzymam. Siedze juz od 1.5h, czytam tematy z google wszystkie po kolei i nic nie daje. Wczesniej mial polaczone 2 laptopy (jeden podlaczony do internetu, modem TP) i wszystko dzialalo, na obu udalo mi sie ustawic internet. Przez 2 tygodnie nie uzywalem tej sieci i wczoraj cos padlo, nie znajduje internetu (prawdopodobnie dlatego, ze na drugim laptopie zmieniane byly adresy w tym protople IPv4). Ustawilem wszystko od nowa, nowa siec, przy polaczeniu internetowym zaznaczylem, zeby udostepnial internet uzytkownikom sieci, ustawily sie w karcie sieciowej IP i maska. Przepisalem na drugiego laptopa IP tam o jedno wyzsze [xxx.xxx.xxx.2], brama domyslna to IP z pierwszego lapka i serwery DNS z neta znalezione (do TP). Po polaczeniu sie w sieci, na tym laptopie udostepniajacym mam napisane, ze w sieci jest dostep do internetu, ale na drugim lapku po polaczeniu sie i wejsciu w siec miedzy siecia, a internetem jest krzyzyk, wiec nie ma lacznosci z netem. Pomoze ktos jak kto naprawic?

Na komputerze udostępniającym włączyłeś udostępnianie połączenia innym komputerom w sieci?

Pozdrawiam!

Probowalem udostepnianie wlaczyc we wlasciwosciach i polaczenia internetowego, a pozniej karty sieciowej. Teraz mam ustawione udostepnianie w polaczeniu internetowym i tam, ze zezwalaj dla sieci domowej: Polaczenie sieci bezprzewodowej.

Jak pisalem, na tym laptopie gdzie jest net, w oknie sieci mam napisane, ze w sieci jest dostep do internetu, czyli wydaje mi sie, ze on sygnal wysyla, czyli problem jest w skonfigurowaniu tej drugiej karty, tak? Tam ustawialem wszystko, siec jest jako zidentyfikowana, ale nie ma polaczenia z netem.

Jakies jeszcze pomysly? :-x

Żeby wiedzieć czy komputery się połączyły, to spróbuj je pingować, jeśli będą odpowiadały to znaczy, że jest połączenie. Tak poza tym oba komputery powinny być w tej samej grupie roboczej, sprawdź to.

Podaj jeszcze wyniki poleceń z obu komputerów

ipconfig /all

wpisz to w wierszu poleceń.

Pozdrawiam!