Udostępnianie internetu z jednego routera do drugiego

Witam.

Znajomy prosił mnie abym doradził mu co ma kupić i jak to ustawić. Ja niestety nie miałem do czynienia z takim przypadkiem więc pytam się was o doradzenie.

Już tłumaczę w czym jest problem.

Internet kablowy jest rozsyłany za pomocą routera z wifi po całym domu. Z tyłu domu jest garaż/warsztat w którym znajomy chce również mieć internet.

Chce za pomocą routera który ma wifi przełać net dalej do routera w garażu aby ten również mógł przekać go dalej do dwóch urządzeń przez wifi.

Odległość pomiędzy dwoma routerami nie będzie wielka, ok.10 metrów i będą się one widzieć (przez okno).

Teraz pytanie jaką funkcję musi posiadać router aby mógł odbierać i przesyłać dalej internet za pomocą wifi ?

Z góry dziękuję za pomoc.

A czy te urządzenia nie widzą sieci? z moich doświadczeń wynika, że taka odległość nie stanowi większego problemu, a jeśli nie widzą, to sugerowane bezprzewodowe rozwiązanie nie musi być skuteczne.

No właśnie nie zabardzo widzą sieć. Nie ma problemu kiedy stanie się przed garażem ale w środku niestety już nie. Na okienku (tam gdzie ma być router) pewnie też by widziały ale to niestety żadne wyjście.

Trochę dziwne, ja mam router jeden, działka 550 m2, w mieście i neta mam wszędzie, garaż, ogród i gdzie by tam nie zaszedł, owszem są miejsca gdzie są dwie kreski, ale w większości to 4.

Myślę że wymiana routera na taki o większym zasięgu była by skuteczna, ja mam TP-Link TL-WR941ND z 3 antenkami i tak jak napisałem problemu nie ma, można też spróbować zastosować antenkę/i, jak są wymienne, na takie o większym zysku.

Proszę o trzymanie się wątku i pytania w nim.

Też doradziłem mu kupno mocniejszego routera ale on chce to zrobić po kosztach bo mozna już dostać używany router za 30-40zł. Więc pytanie jest proste, jaką funkcję musi posiadać router aby mógł w tym samym czasie bezprzewodowo odbierać i wysyłać internet ?

Tylko, żeby go to drożej nie wyszło, może niech przeliczy co go drożej wyjdzie.

Masz dwie możliwości:

  1. Tańsza, ale mniej wydajna: potrzebujesz na pewno routera, bądź AP z możliwością routingu, działający jako AP Client router (WISP) z możliwością tworzenia mostu sieciowego (WDS), wówczas jeden router tworzy most, tzn. odbiera sygnał i przekazuje go dalej. To rozwiązanie jest mniej wydajne.

  2. Droższa, ale bardziej wydajna: kupno routera z dwoma modułami WiFi, jeden działa jako AP Client (odbiera sygnał), drugi jako AP (rozsyła sygnał).

W pierwszym przypadku jeden moduł WiFi wykonuje dwie czynności, w drugim masz dwa moduły, które wykonują z osobna swoje zadania.