Udostępnianie internetu z telefonu a prawdziwy router


(Maziolasty) #1

Mam pytanie odnośnie udostępniania internetu mobilnego, a mianowicie dotychczas udostępniałem go przez telefon, jednak ping uzyskiwany w ten sposób mocno skacze. Mam świadomość, że ping z takiego internetu nie będzie należeć do najniższych ale częste skoki pingu do 750, 850 są zbyt uciążliwe, szczególnie jeżeli gra się np. w cs:go. Stąd moje pytanie, czy zmiana udostępniania internetu mobilnego na router do którego podłącze modem z kartą SIM i z którego to routera poprowadzę kabel sieciowy do komputera stacjonarnego, wpłynie na ustabilizowanie pingu, mam nadzieje chociaż do 60-80 ms?


(krystian3w) #2

Jest szansa że by się poprawiło - sam w jednej grze jak mam połączenie z internetem po przez telefon to pingi powyżej 100 a na routerze z modemem może zejść nawet do 70. W obu przypadkach połączenie to LTE (a w telefonie nawet LTE+).


(Maziolasty) #3

Dodatkowo muszę napisać, że telefon umożliwia mi udostępnianie internetu jedynie w technologii 3g, jeżeli kupię router umożliwiający transmisje danych w LTE to teoretycznie powinno się to przełożyć na niższy ping, zgadza się?


(MatX_) #4

Generalnie LTE powinno zapewnić lepsze parametry, o ile stacja bazowa (nadajnik) w pobliżu nie jest przeciążony.


(fakvat) #5

Przetestowałem dwa rozwiązania. Z telefon i modem usb podłączonym do routera. W moim przypadku druga wersja była i jest nadal bardzie szybsza. Jakkolwiek mieszkam na poddaszu, mam modem podłączony do anteny na dachu i nadajnik GSM około 800 metrów ode mnie.
Używam routera Linksys, modemu Medion i alternatywnego oprogramowania Open WRT.