Udostępnianie internetu z Windows 7 na Ubuntu 11.04

Witam! Od kilku ładnych godzin próbuję udostępnić internet z netbooka na którym mam (poprzez wbudowany modem 3g) internet od Orange na komputer stacjonarny z Ubuntu 11.04. Próbowałem przez kabel udostępniając w połączeniu lokalnym dostęp do internetu przez komórkowe połączenie szerokopasmowe, ale nic nie wyszło. W ruch poszło również wi-fi i ad-hoc, ale tutaj też poległem. Czy ktoś wie jak to zrobić tak, żebym miał neta na ubuntu ?. Nie posiadam modemu USB na kartę SIM, więc ta opcja odpada. W miarę możliwości proszę o dokładny opis co i jak mam robić. Dodam, że jestem w posiadaniu kary wifi USB z UPC, którą wpiąłem do kompa z Ubuntu podczas prób podłączenia ad-hoc. Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam,

donkamillo90

w menedżerze urządzeń w karcie sieciowej orange w którejś zakładce powinna być opcja udostępnianie innym komputerom/użytkownikom. dalej pozostaje (tak mi się wydaje) instalacja sterowników karty wifi w ubuntu (tutaj nie wiem, nie miałem do czynienia z linuxem) i połączenie się z siecią. ale tego chyba już próbowałeś…

* może jakieś sterowniki trafisz w repozytorium chyba że od razu działa ta karta sieciowa.

Wszystkie sterowniki na Ubuntu są ograne. Próbowałem udostępniać połączenie Orange sieciom wi-fi, następnie tworzyłem sieć ad-hoc na lapku, Ubuntu ją widział, ale nie chciał się z nią łączyć, po prostu nie reagował na kliknięcie w tę sieć. Tak samo udostępniałem internet połączeniu lokalnemu i przez kabel próbowałem się połączyć, ale też mi nie wyszło, nie wiem jakie dane mam tam wpisać. Czasami pisało na Ubuntu “Połączenie ustanowione”, ale nic poza tym, na windowsie nadal miałem napis “Brak dostępu do sieci” albo “Brak dostępu do internetu”. próbowałem róznych głupich kombinacji, ale nic z tego nie wyszło.

Pokaż wyniki poleceń: sudo iwconfig, sudo iwlist scan spod Ubuntu.

Już wszystko działa. Sprawę rozwiązało przeinstalowanie systemu. Kiedy próbowałem uruchomić tryb ratunkowy w Ubuntu przez przypadek włączyła mi się instalacja, którą przerwałem. Po tym nastąpiło zalogowanie do Systemu z płyty i wtedy zauważyłem, że komp ma połączenie. Musiałem coś poknocić w ustawieniach. Temat do zamknięcia, dziękuję wszystkim za pomoc.