Udostępnianie łącza w Vista

Mam problem z udostępnieniem internetu z Vista na XP.

Sieć jest skonfigurowana poprawnie.

Na ISP (Vista) włączone udostępnianie. W usługach (services.msc) udostępnianie aktywne i włączone.

Gdzie jeszcze mogę sprawdzić czy ta funkcja działa poprawnie (jakieś usługi, rejestr itp).

Proszę o pomoc.

A jak masz neta podłączonego? Router, modem kablowy?

Mogę pomóc w przypadku udostępniania neta z kablówy :smiley:

Modem Adsl podpięty przez USB. Net mam z Netii.

Potrzebuje opis i konfigurację usług sieciowych odpowiedzialnych za udostępnianie łacza i routing. Możliwe,że coś jest wyłączone.

może troche nieaktualna odpowiedź, ale miałem ten sam problem i bardzo cięzko znaleźć w sieci odpowiedź, musiałem sam eksperymentować, mam nadzieje że ten post rozwiąże te problemy

proponuje we właściwościach połączeń adsl i karty sieciowej, którą łączysz się z drugim kompem w okienku “to połączenie wykorzystuje następujące składniki” powyłączać wszystko oprócz:

  • klient sieci Microsoft network

  • harmonogram pakietów QoS

  • udostępnianie plików i drukarek

  • protokół internetowy w wersji 4

i ręcznie ustawić typ sieci: dla internetu - publiczna, dla drugiego kompa - prywatna

jeszcze jedna ciekawostka po dalszym grzebaniu w sieci

w Viście na karcie sieciowej łączącej się z drugim kompem należy ustawić ręcznie:

adres ip - 192.168.0.1

maska podsieci - 255.255.255.0

brama domyślna - 192.168.0.2

po zatwierdzeniu vista zapyta jaki to ma być rodzaj sieci - np. Dom i wszytsko będzie hulać

Tej ostatniej pozycji nie trzeba było ustawiać w xp - w viście powoduje złe rozpoznawanie sieci.

Ja to zrobiłem troszkę inaczej . Też mam internet ADSL ale z neostrady (nie ma różnicy pomiędzy neo a netią) i w właściwościach połączenie z internetem jest taka zakładka jak Udostępnianie potem zaznaczasz “ptaszkiem” Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie sie poprzez połączenie internetowe tego komputera . i dajesz zastosuj . A na drugim kompie w ustawieniach połączenia sieciowego ustaiwasz uzyskaj adres ip automatycznie i DHCP tak samo . I to wszystko . W razie pytań pisz na gg 5271107 . Pozdro :smiley: :smiley:

hmm… 3 godziny minęły zanim udostępniłem net.

komputer A - udostępniający

komupter B - tu też chcesz internet :wink:

zób tak:

  1. udostępnij swoje łącze do internetu na A (czytaj poprzedni post) (to łącze to może być neo/netia/lan - cokolwiek)

  2. na kompie A w ustawieniach łącza LAN do drugiego komputera wpisz

adres ip - 192.168.0.1

maska podsieci - 255.255.255.0

nie wpisuj bramy domyślnej tak jak sugerował greg666

  1. na kompie B w ustawieniach łącza LAN ustaw ‘pobierz ip automatycznie’ (nic nigdzie nie wpisuj)

  2. zresetuj obydwa komputery

ah… vista… vista…

pozdrawiam, gunge