Udostępnianie linku do folderu na OneDrive w wersji przeglądarkowej a potrzeba posiadania konta Microsoft

Jak w temacie. Jak udostępnie linka do folderu na OneDrive w wersji przeglądarkowej osobie nie posiadającej konta M$, to ona będzie mogła te pliki obejrzeć / pobrać? Na przykład na Dysk Google można było tak zrobić i nie było potrzebne konto. Jak jest tu?
Z góry dzięki :slight_smile:

Udostępnij coś i pobierz bez logowania to się przekonasz.

No na tel otwiera się link bez logowania, a na PC przekierowuje mnie na stronę logowania.

Można zrobić tak bez problemu. Sam posiadam wiele dokumentów i innych plików w chmurze Onedrive i udostępniam je innym osobom bez konta MS. Mogę je otworzyć (podgląd zawartości, brak możliwości edycji) lub pobrać. Działa zarówno w aplikacji Onedrive na Android, wersji mobilnej Onedrive jak i przeglądarce na PC

No ok ale co na PC…?

Jesteś zalogowany w google cały czas. Do konta MS można też przez google.
Ludzie myślą, że jak nie używają przeglądarki to nie są w google.
CAŁY CZAS ZALOGOWANY.

Na PC też działa. Konto Google nie ma.nic do tego

No udostępniłem linka do przykładowego pliku i wysłałem go na swój adres E-Mail. Potem się wylogowałem z OneDrive’a i otwarłem linka. Co się ukazało? Strona logowania!


Oczywiscie strona logowania ale pliki można pobrać. Wysłany link z OD do Gmail.

Kurcze, wy chyba nie wiecie o czym mowa.
https://1drv.ms/w/s!AhlhG2Tv5y0agZUzJnTSUHYEk4dnng?e=ZQeMtC

Otwórz to i zobacz.


udostępniłeś czysty dokument w word. mogę przeglądać pustą stronę i pobrać dokument.

Celowo utworzyłem pusty plik by niczego prywatnego tu nie wrzucić. To dziwne, ale u mnie jest strona logowania po tym jak się wyloguje i otworze link do pliku

Może masz ustawioną domyślną przeglądarkę systemową edge i ona cię próbuje namówić do konta MS?

Pusty word, na Linuxie FF

Tak, edge jako domyślny

Niby Flash portable dało się udostępniać z OneDrive:

A konkurencja długo wrzucała na dysk Google/hostingi z lejkiem:

https://notepad.patheticcockroach.com/4029/flash-player-12-for-portable-browsers-32-and-64-bits/