Udostępnianie neo na router wlan

Mam kłopot z konfiguracją sieci.

Chciałem ze stacjonarnego komputera z neostradą przez sagem fast800 udostępnić przez karte sieciową internet na router wlan a routerem na pozostałe komputery. Niewiem tylko jak to pokonfigurować.

Co mam wpisać w pola: ip, masaka, brama, dns udostępniani połączenia na stacjonarnym

a co w routerze?

router mam na adresie 192.168.1.1 z ustawionym dhcp i ustawionym zakresem adresowania od 192.168.1.100-192.168.1.149

chcesz udostępnić router z sagema do router ?! tak !?

jeżeli tak to chyba jest duży problem z rozumowaniu…

po pierwsze wyrzuć tego sagema i miej tylko router bądź miej tego sagem i kup sobie switcha…

wyraź się poprawnie… swoje plany, marzenia…

niestety switch czy router adsl teraz nie wchodzą w gre.

już opisuję jak to wygląda.

Jest sobie komputer stacjonarny do którego mam przez usb podpiętego sagema. Wiadomo net śmiga a połączenie jest ustawione na auto. Teraz muszę się jeszcze podłączyć laptopem a mam wolny router wlan.

Że w stacjonarnym mam wolną karte sieciową, to moge do niej podłączyć ten router i nim dalej dzielić łącze.

(w tej chwili mam podpiętą sieciową stacjonarnego z wejściem internet routera i laptop po kablu z wyjściem eth routera, i na laptopie mam włączoną konfiguracje routera)

No i mam sobie połaczenie lokalne w stacjonarce ustawione też na auto, no to włączam w nim udotępnianie, ip ustawiam na 192.168.0.1 i bramę na 255.255.255.0

i teraz chcę skonfigurować router, wchodzę na niego z laptopa i mam w ustawieniach połaczenia do wyboru:

automatic configuration - dhcp, static ip, ppoe, pptp, l2tp, telstra cable

Wchodzę na static ip i wpisuję te same dane, to mi wyskakuje błąd: 192.168.1.1 the value is out of range [1-223]

-domyślam się że to dlatego że nie mam wpisanej bramy i dns, no ale co bym tam miał wpisac jak 192.168.0.1 nie łapie bo krzyczy że takie same adresy?

a może mam na routerze wybrać automatic configuration - dhcp i wypełnić pola host name i domain name?

Już sam nie wiem :frowning:

Problem więc się ogranicza do tego jak skonfigurować adresy w udostępnianiu połączenia na stacjonarnym i w routerze.