Udostępnianie neta z LANu na WiFi

Próbuje udostępnić interneta poprzez wifi. Konfigurowałem już sobie kiedyś łącze, ale teraz wymiękam…

Mam neta z Lanu gdzie brama ma adres 192.168.0.1. Nie mogę zmienić adresu bramy, bo nie jestem administratorem sieci, ale wiem, że ten adres jest kluczowym problemem. Przez to właśnie nie mogę udostępnić tego łącza bo wyskakuje mi komunikat o tym, że nie można włączyć usługi udostępniania łącza internetowego ponieważ połączenie przez sieć lokalna jest już skonfigurowane z adresem potrzebnym do automatycznego przydzielania adresów IP. Mam przydzielone do tego łącza tylko jedno IP. Mam w kompie dwie karty jedną normalną do kabla lan oraz drugą wifi na USB. Chciałem utworzyć połączenie ad-hoc, ale o ile łącze wifi działa poprawnie to internetu z niego nie ma…

ipconfig wypluwa coś takiego:

Karta Ethernet Połączenie lokalne (z kabla lan):

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.64 <---- Moje IP

Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.0.1

Karta Ethernet Połączenie sieci bezprzewodowej:

Te pozycje mam nadzieje pomożecie mi uzupełnić jak i info o parametrach łącza na komputerze podłączonym przez wifi :slight_smile:

Ttrick z chwilową zmianą adresu karty do udostępnianiania zadziała na tej karcie, ale po powrocie do przyznanego adresu nie działa mi net… ponieważ nie mam bramy która jest u mnie właśnie 192.168.0.1 i nawet jak recznie ją wpisze to net mi nadal nie działa. Tak poza tym net z wifi miałby powedrować na drugi “komputer” który jest telefonem z wifi i nie ma na nim MS windows tylko OSX (iphone).

Jeśli ktoś rozwiązał jak to obejść to proszę o dane szczegółowsze, bo ekspertem od sieci nie jestem a jest to dość naglące i ważne…

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Mówiłem już nie raz… kup sobie router i po problemie…

W karcie właściwości połączenia lokalnego jest zakładka udostępnianie, włącz - zezwalaj innym użytkownikom …

w połączeniach wifi ustaw TCP/IP wszystko na automatyczne (IP i DNS)

Generalnie to powinno wystarczyć.