Udostępnianie partycji w LANie

Witajcie. Mam problem. Otóż niedawno kupiłem dysk i utworzyłem na partycji systemowej 2 partycje: Muzyka i Filmy. Gdy udostępniam całą partycję w sieci lokalnej użytkownikom próbującym coś skopiować wyświetla error “ponów próbę brak dostępu” czy jakoś tak. Z drugiej strony, gdy udostępniam tylko folder, wtedy wszystko kopiuje się bez problemu. W czym leży problem? Czy jest jakiś sposób by udostępniać bezproblemowo całą partycję?

Wrzuć all z partycji do 1 folderu i udostępnij folder.

Nie zrozumiałeś mnie. Wiem, że mogę udostępniać folder, ale chcę wiedzieć jak można udostępnić partycję…

W Viście nie można udostępnić partycji systemowych. Na innej może być zabezpieczenie w Narzędzia Administratorskie>Usługi. Kolega tak miał na XP-ku.

Ja mam XP, nie Vistę… Nie jest to partycja systemowa…

Którą wersję XP masz - PRO czy HOME

Pro.

Więc jak? Pomoże ktoś?

Może tak

Przestaw komputer na tzw klasyczny sposób logowania tzn

Uruchom z linii poleceń gpedit.msc

Wejdź do klucza: Konfiguracja komputera -> Ustawienia systemu Windows -> Ustawienia zabezpieczeń -> Zasady lokalne -> Opcje zabezpieczeń

znajdź pozycje: Dostęp sieciowy: udostępnianie i model zabezpieczeń dla kont lokalnych

Zmień ustawienia z trybu Gość na klasyczny.

Od tej pory jak wejdziesz w udostępnianie danego katalogu będziesz miał większe możliwość zarządzania udostępnianiem i kto ma dostęp do tego.