Udostępnianie plików dla konta "gość"

Witam. mam taki problem. Otóż mam dwa konta w komputerze (Windows 7), jedno moje (ADMINISTRATOR) oraz drugie (GOŚĆ) no i teraz opiszę problem. Za każdym razem gdy chcę otworzyć na GOŚCIU jakiś program prosi mnie o hasło ADMINISTRATORA…a więc co mogę zrobić żeby już otwierając konkretny “zabezpieczony” program nie prosiło mnie o podanie hasła? wiem że jest multum opcji ale nie mam pojęcia którą wybrać. Tak więc proszę o pomoc krok po kroku :). Pozdrawiam :).

Gość to najbardziej ograniczone konto na komputerze dlatego jego nazwa nie jest przypadkowa.
Utwórz nowe konto ograniczone zamiast “gościa” i nie będziesz miał takich problemów.

A nie można jakoś obejść się bez tworzenia nowego konta, czy nie można tego jakoś ustawić?..bo za dużo dokumentów mam na tym koncie.

Albo ja czegoś nie rozumiem, albo już nie pamiętam jak z tymi kontami na Windowsie jest, bo wydawało mi się, że konto “gość” nie zapamiętuje zapisanych plików.
Może ktoś inny podpowie, przepraszam za zamieszanie :wink:

Najprościej byłoby zmienić przynależność do grupy, aczkolwiek nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Kto korzysta z konta “gość”? Tylko Ty?

Naciśnij kombinację klawiszy windows+R, wpisz polecenie: control userpasswords2 a tam we właściwościach konta “gość” zmień członkostwo grupy na inny, np. użytkownicy, albo administratorzy.

Na pewno istnieje lepsze rozwiązanie tego problemu, ale ja go nie znam. Ostatnio użytkownik roobal o czymś zbliżonym pisał, może on Tobie pomoże.
https://forum.dobreprogramy.pl/t/uprawnienia-konta-za-kazdym-razem-musze-wpisywac-haslo-administratora?source_topic_id=535673

1 polubienie