Udostępnianie plików dla konta "gość"


(Spider103) #1

Witam. mam taki problem. Otóż mam dwa konta w komputerze (Windows 7), jedno moje (ADMINISTRATOR) oraz drugie (GOŚĆ) no i teraz opiszę problem. Za każdym razem gdy chcę otworzyć na GOŚCIU jakiś program prosi mnie o hasło ADMINISTRATORA…a więc co mogę zrobić żeby już otwierając konkretny “zabezpieczony” program nie prosiło mnie o podanie hasła? wiem że jest multum opcji ale nie mam pojęcia którą wybrać. Tak więc proszę o pomoc krok po kroku :). Pozdrawiam :).


(pocolog) #2

Gość to najbardziej ograniczone konto na komputerze dlatego jego nazwa nie jest przypadkowa.
Utwórz nowe konto ograniczone zamiast “gościa” i nie będziesz miał takich problemów.


(Spider103) #3

A nie można jakoś obejść się bez tworzenia nowego konta, czy nie można tego jakoś ustawić?..bo za dużo dokumentów mam na tym koncie.


(pocolog) #4

Albo ja czegoś nie rozumiem, albo już nie pamiętam jak z tymi kontami na Windowsie jest, bo wydawało mi się, że konto “gość” nie zapamiętuje zapisanych plików.
Może ktoś inny podpowie, przepraszam za zamieszanie :wink:


(ADR1991) #5

Najprościej byłoby zmienić przynależność do grupy, aczkolwiek nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Kto korzysta z konta “gość”? Tylko Ty?

Naciśnij kombinację klawiszy windows+R, wpisz polecenie: control userpasswords2 a tam we właściwościach konta “gość” zmień członkostwo grupy na inny, np. użytkownicy, albo administratorzy.

Na pewno istnieje lepsze rozwiązanie tego problemu, ale ja go nie znam. Ostatnio użytkownik roobal o czymś zbliżonym pisał, może on Tobie pomoże.
https://forum.dobreprogramy.pl/t/uprawnienia-konta-za-kazdym-razem-musze-wpisywac-haslo-administratora?source_topic_id=535673