Udostępnianie plików i drukarek bez hasła... win7/xp

Hej mam taki problem z udostępnianiem

mam na jednym kompie Windows 7

na drugim XP

i na 2 mam udostępnione dyski

i taki jest problem że na Windows 7 mogę wszystko robić z tymi dyskami z xp bez podania hasła

a na XP muszę podać hasło …

ja tam nie mam hasła

i muszę specjalnie na chwilę je ustawiać…

czy da się jakoś zrobić żeby było bez hasła

żeby XP nie żądał hasła do dysków udostępnionych na Windows 7

Dzięki za pomoc:)

chyba nie da rady… ja mam viste/w7 i nie ma możliwości wyłączenia prośby o hasło…

może jest jakiś sposób

Jest sposób.

W Drukarkach klikaj prawym myszy na danej drukarce wybierając “Printer Properties” a następnie “Security”

Tam “Add…” i wpisujesz w nowym oknie “Everyone” klikasz “Check Names” a następnie OK.

W poprzednim oknie (przy zaznaczeniu na “Everyone”) na dole zaznaczasz wszystkie opcje na “Allow”.

Powinno działać.

I wejście do kompa jak wrota od stodoły.

Po to są prawo dostępu i hasła, żeby je respektować i stosować. Bo potem płacz: ktoś mi zdjęcia zap…ł

Tylko że ja opisałem tu o udostępnianie drukarki w sieci lokalnej. A nie plików. :idea:

O ile w ogóle komputer jest podłączony do “rozległej” sieci lokalnej o tyle istnieje niebezpieczeństwo że ktoś mu będzie podglądał te pliki/drukował z jego drukarki gdyby je udostępnił. A podejrzewam że tak nie będzie gdyż sieć jest domowa (np dwa kompy spięte w mini sieć lokalną i to bez swich’a).

Pytanie kolegi nie dotyczyło bezpieczeństwa, a wyłączenia tej opcji. Skoro w XP ma wyłączone zabezpieczenia to i tak już w obecnej chwili może być narażony.

temat do zamknięcia

zainstalowałem na 2 kompach windows 7

skoro się nie dało to trudno

i tak windows 7 jest lepszy:D

nawet na starych kompach:D

Jest sposób. W Zaawansowanych opcjach grupy domowej wyłącza się udostępnianie chronione hasłem, nie sprawdzałem tego, ale zapewne działa jak należy. Wiem, że to już poniewczasie, ale za późno przeczytałem ten wątek. Tutaj jest to widoczne na zdjęciu -> Klik

wiem że coś takiego jest ale wcześniej testowałem to i nic to nie dało

przez to nie mogłem wogóle się dostać…

Stestowałem to u siebie. W opcjach udostępniania (panelu widocznego na screenie w moim poprzednim poście), w pozycji Dom lub praca włączyłem udostępnianie plików, wyłączyłem udostępnianie za pomocą hasła i bez problemu mogę udostępniać pliki pomiędzy XP Pro a Windows 7. Widocznie miałeś źle skonfigurowaną sieć.

ale ja tam miałem xp home

Witam,

odkopuję wątek, ponieważ nie znalazłem dobrej odpowiedzi.

Na jednym laptopie mam windows7. Lap korzysta z wifi. Do sieci podłączony jet także PC, który korzysta z XP SP3.

Sytuacja wygląda tak, że udostępnienie drukarki i całego HDD z PC dla laptopa nie jest żadnym problemem i zajęło mi tylko chwilę.

W sytuacji jednak, kiedy chciałem udostępnić dysk twardy laptopa do wglądu z PC, natrafiłem na ślepy zaułek.

Oba komputery należą ofc do tej samej grupy roboczej, nadałem wszelkie uprawnienia itd. W efekcie doszedłem do miejsca, w którym wchodząc z PC do grupy roboczej, widzę udostępniony dysk HDD, ale przy próbie otwarcia, system XP prosi o podanie nazwy/hasła.

Zagłębiłem się więc w opcje zaawansowane udostępniania Win7 i zaznaczyłem, aby pod żadnym pozorem nie pytał o hasło. W efekcie, gdy próbuję wejść z PC na udostępniony dysk HDD, system nie prosi mnie już o hasło, ale nadal nie pozwala mi przejrzeć zawartości - brak dostępu.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam

Też tak miałem jedynym wyjściem jest wg mnie ustawienie haseł co jest najlepszym wyjściem

lub postawienie na obu Windows 7 wtedy by było ok:)

plaszczka , może zamiast udostępniać cały dysk (partycję) udostępniaj poszczególne katalogi ??

U mnie udostępnianie bez hasła partycji/dysku nie działa, ale katalogów już tak.

Jak to zrobić najprościej ? Udostępniasz katalog, dodając konto gościa i nadajesz mu uprawnienia do odczytu lub zapisu/odczytu.

97737664.th.jpg

wiem działą takie coś ale udostępniać każdy folder po kolei jakoś mi się nie chciało…

krok 1 - wyłączyć udostępnianie na hasło w zaawansowanych opcjach udostępniania,

krok 2 -sprawdzić czy zarówno w zakładce zabezpieczenia jak i udostępnianie we właściwościach udostępnianego dysku jest grupa “wszyscy”,

jeśli jest powinno działać, u mnie działa - vista -7

Witam mam podobny problem na 7 wszystko ok ale xp nie może zobaczyć udostępnionych plików ( widzi jakie foldery są udostępnione ale nie widzi ich zawartości) w dodatku jeśli klikam na dowolny folder daje Właściwości >> Udostępnianie widoczna jest opcja udostępnij… której nie mogę kliknąć (jest szara i nie nadaje się do użycia) a w przypadku paska zadań (tego poniżej nowość w 7) znajduje się tam opcje (Organizuj, Otwórz, Umieść w bibliotece) i Udostępnij klikając na nią nie wyświetla się takie opcje (jak w pomocy win7) tylko do wyboru mam Udostępnianie zaawansowane… nie wiem co zmieniłem :confused:

prosze o pomoc

W Win7 klikasz prawym na folder, który chcesz udostępnić -> zakładka “Udostępnianie” i potem:

  1. “Udostępnianie…”: dodajesz “Wszyscy” i zmieniasz uprawnienia wedle uznania (możesz zmienić co mogą zrobić inni użytkownicy z tym folderem - tylko przeglądać, czy też zmieniać zawartość. I klikasz “Udostępnij” i “Gotowe”.

  2. Klikasz na niebieski napis “Centrum sieci i udostępniania.” i w oknie, które się otworzy prawie na samym dole znajdziesz funkcję “Udostępnianie chronione hasłem” - wyłącz ją.

Teraz tylko Zapisz/Zastosuj/Zamknij i wszystko powinno być OK.

Jedna uwaga: Jak zauważył ktoś wcześniej, takie udostępnianie folderu (uprawnienia dla grupy “Wszyscy”, brak hasła) w sieci, która nie ogranicza się tylko do komputerów we własnym domu, jest delikatnie mówiąc mało rozsądne, nie wspominając o bezpieczeństwie. Jeżeli bardzo nie chcemy bawić się w hasła, zawsze można zamiast grupy “Wszyscy” dodać uprawnienia dla konkretnego użytkownika z konkretnego komputera.

OK wszystko jasne ale nie do końca zrozumiałeś

ja nie mogę we właściwościach >udostępnianie> wybrać opcje udostępnij… jest jag dyby wciśnięta"niewyraźna" i nie mogę jej wybrać w związku z tym nie mogę wybrać komu i na jakich prawach odbywać się będzie wymiana plikami. Przyznam się ze była ta opcja wcześniej ale coś przestawiłem i nie wiem jak kiedy i dlaczego tak się stało. jeśli ktoś wie jaka opcja jest za to odpowiedzialna proszę o pomoc. Z góry dziękuję !!

W windows 7 mozna haslo wylaczyc w bardoz prosty sposob. Panel Sterowania - >Wyberz Grupe robocza i… -> Zmien Zaawansowane ustawienia -> Wyłćz udostępnanie chronione haslem. i to wszystko dziala potem bez hasel.