Udostępnianie plików i drukarki w sieci Vista, XP + router

Witam,

Posiadam Viste Home Premium 64 bit, oprócz tego również laptopa z XP 32 bit.

Całość ma dostęp do internetu poprzez router Pentagram Cerberus P 6331-42.

Desktop łączy się za pomocą kabla, laptop za pomocą Wifi. Wszystko działa znakomicie.

Mam tylko jeden dosyć znaczący problem. Od sporego czasu staram się uporać z udostępnieniem plików lub chociaż drukarki… Niestety nie udaję mi się.

Teoretycznie, po podłączeniu wszystkiego sieć sama powinna zostać utworzona. Kiedyś bodajże jak miałem XP był jakiś przebłysk i niby było widać laptopa w sieci, wciąż jednak nie mogłem do niego wejść.

Miałem rozwiązanie zastępcze, otóż uploadowałem zdjęcia z laptopa na serwer, a z serwera na desktop PC . Jednak to jest troche długa procedura :stuck_out_tongue:

Może być przydatne w rozwiązaniu problemu :

Dekstop PC (połączenie lan) Vista 64 Bit + Eset Smart Security ------------- |

|

| - Router Pentagram P 6331-42

|

|

Laptop (połączenie WIFI) XP 32 Bit + Eset Smart Security --------------|

Jeśli ktoś wiedziałby jak udostępnić pliki lub chociaż drukarkę, byłbym wdzięczny za pomoc :slight_smile:

viewtopic.php?f=15&t=288962#p1937996

Nie próbowałeś coś podobnego zrobić ? Tylko że Visty nie mam ani jej nie miałem zbyt długo więc nie powiem Ci nic jak tam jest udostępnianie.

Udostępnianie plików

Witam

Rozwijasz listę klikasz Everyone klikasz dodaj i gotowe

4a53be28ed24c055.jpg

46df14bcd09fe2bf.jpg

Tam gdzie jest podłączona drukarka prawy i udostępnij drukarke

Jeżeli drukarka jest podłączona do kompa z Vista to na kompie z XP dodaj drukarke potem wychodzi kreator i musisz podac śćieżke do niej

Dziwne rzeczy się działy (raz XP widział Viste, raz Vista nie widziała nawet siebie :P) ale w końcu się udało. Dzięki za porady Panowie.