Udostępnianie plików na obu komputerach

Witam

Czy ktoś mógłby mi powiedziec jak zrobic udostępnianie plików pomiedzy 2 komputerami Vista<–>XP??

Chciałem dodac że zrobiłem taka sama grupę roboczą i działa mi tylko folder publiczny na Viscie tzn. że moge wejsc w folder publiczny Visty przez Xp ale na taki sam folder udostepniony na Xp juz przez Viste nie moge wejść. Mam internet z dialogu stałe ip, ale rozdzielany za pomocą routera TP-LINK TL-WR340G.

PS: prosze o konkretne odpowiedzi a nie : “poszukaj w google”, ponieważ szukałem i czytałem bardzo dużo na ten temat w google.:slight_smile:

jeżeli chcesz udostępniać jakieś pliki o małym rozmiarze to możesz wypróbować dropboxa :slight_smile: tworzysz konto na instalujesz na dwóch kompach program i masz pełna synchronizacje plików - coś więcej niż zwykłe udostępnianie - nawet możesz przywrócić jakiś plik który był na dobre skasowany przez 30 dni. Minus jest taki, że ma się 2 GB na start, lecz do większości celów powinno wystarczyć. Aha… i masz dostęp do pliku z każdego miejsca gdzie jest Internet :slight_smile:

I tu się zaczyna problem bo mam do przeniesienia 3,6gb w jednym pliku i 13.7gb podzielone na 2 pliki :confused: dlatego zalezy mi na udostępnianiu plików albo podobnym programie do tego co podał ar4s :smiley:

http://www.dobreprogramy.pl/FileZilla,P … 13334.html

http://www.dobreprogramy.pl/Cerberus-FT … 15763.html

Darmowe i banalne w obsłudze.

dziekuje że mi podales linki do tych programów ale niestety nie umiem ich obsłuzyc :confused: czytalem parę poradników na ten temat ale dalej nie wiem jak przenieść z jednego komputera na drugi pliki za pomoca tych programów :frowning:

komputer 1(najlepiej ten z vistą)

Najpierw zainstaluj i uruchom cerberusa, wyskoczy okienko z pytaniem o rodzaj licencji (weź domową), potem wyskoczy okienko z tworzeniem nowego użytkownika - wpisz mu jako login np “orange”, odznacz haczyk, żeby nie był anonimowy ustaw jakieś hasło np “xxx”. Pod spodem masz podaną domyślną ścieżkę “c:\ftproot” Zamień literę dysku na tę na której masz najwięcej miejsca. Klikasz ok tak długo aż serwer się uruchomi. W głównym oknie programu będziesz miał podany adres ip serwera “xxx.xx.xx.xx”. Teraz przenieś pliki które cię interesują do tego folderu (jeśli są na tym kompie)

Kliknij: configuration>>>serwer manager>>>General odznacz use idle connection timeout.

komputer 2

Zainstaluj i uruchom filezillę. Tam gdzie masz okienko “serwer” Wklej ip serwera:

“xxx.xx.xx.xx”

nazwa użytkownika:

“orange”

hasło

“xxx”

port

21

Kliknij enter.

Możesz sobie jeszcze ustalić limit transferów: ustawienia>>>transfery ustaw maksymalną liczbę transferów od 1 do max 10. Jeśli chcesz żeby program nie zabrał całego internetu to trochę niżej możesz ustawić ograniczenia prędkości. Zatwierdź zmiany.

Tutaj masz interfejs jak w starym eksploratorze windowsa. Po lewej obecny komputer po prawej serwer. Przeciągnij interesujące cię pliki z ftproot na dysk (albo odwrotnie, zależy gdzie je masz)

Jakbyś sobie jeszcze nie radził to pisz PW albo sam popróbuj bo to naprawdę jest łatwe. Przed przesłaniem plików polecam je podzielić na mniejsze części (np 500MB im masz wolniejszy net tym mniejsze). Zrobisz to np 7-zip.

Pozdrawiam