Udostępnianie plików, nie mogę się dostać z 7 na XP

hej. Mam jakiś dziwny problem. W sieci jest PC z XP Pro SP3 i laptop 7 Pro bez SP, oraz laptop z 7 HP z SP1. Pulpit zdalny działa bez problemu między XP a obiema Windows 7. PC z Windows XP pinguje Windows 7 i odwornie. Z XP mogę wejść do udostępnionych plików na obu 7, problem zaczyna się w drugą stronę gdyż woła o hasło do konta więc je wpisuję, a on od nowa i tak w kółko, utworzyłem 2 konta na XP dodałem je do użytkowników zdalnych i nadal to nie pomaga:/ wyłączyłem zaporę na obu i również nie rozwiązało problemu. Wcześniej działało a teraz nie chce. Mam małe podejrzenie że to robota SP3 ale nie jestem pewny. Z góry dzięki za pomoc.

Konto gościa jest włączone ustawione ma hasło. W ustawieniach nic nie grzebałem więc nie wiem skąd nagle przestało gadać :frowning:

update

Najciekawszy motyw jest taki że podłączyłem do sieci laptopa z Windows XP SP2 w ogóle inną grupą roboczą i bez problemu można wejść w udostępnione katalogi, po zalogowaniu się natomiast z 7 nadal problem z logowaniem :frowning:

Brak mi już pomysłów :frowning:

Problem okazał się banalny, nie zwróciłem uwagi na datę jaka była na XP a miałem ustawione 28.02.2012r, 2 m-ce różnicy, echh człowiek uczy się całe życie:)