Udostępnianie plików pomiędy win 7, a win xp

Witam

Mam w domu dwa komputery, na jednym jest zainstalowany win xp, a na drugim win 7, podłączone do internetu przez router i mam kilka pytań:

  1. czy pomiędzy tymi komputerami mogę udostępniać pliki przez sieć lokalną, domową? jeśli tak to jak to zrobić?

  2. mam aktualnie udostępnione foldery których nie chce udostępniać, jak wyłączyć ich udostępnienie?

Prosze o wyrozumiałość bo właśnie przesiadłem się z win xp:)

z góry dziękuję za pomoc

  1. Nie wiem

  2. Prawo-klik na udostępnionym folderze “Właściwości” => “Udostępnianie” =>“Udostępnianie zaawansowane” => Udostępnij Ten Folder i odznaczasz

dzięki za odpowiedź na drugie pytanie. moze ktoś pomoże z pierwszym pyt ?

  1. We właściwościach połączenia sieciowego obu komputerów włącz (a właściwie upewnij się, że są zainstalowane i włączone, bo domyślnie powinny być) klienta sieci MS Network i udostępnianie plików i folderów

  2. Windows 7 powinien mieć włączony profil sieciowy Dom/Firma (a nie sieć publiczna) oraz wyłączone szyfrowanie 128-bitowe

  3. Umieść oba komputery w tej samej grupie roboczej i (we właściwościach TCP/IP) w tej samej podsieci (np. 192.168.1.XX)

  4. Sprawdź na zaporach, czy w obu kompach udostępnianie plików/folderów jest dodane do wyjątków

  5. Oba komputery muszą mieć konta z hasłami, których użyjesz do autentykacji (brr, co za okropne słowo … :slight_smile: ) na udostępnionym zasobie

  6. Jakby coś nie chciało ruszyć -> http://banita.pl/konf/smb.html

PS. Ad 3. Specjalnie podkreśliłem grupa robocza, której nie nalezy mylić z Grupą domową. Funkcja dostępna tylko w Windows 7 i tylko na tych (między tymi) systemach/mi działa.

A jeśli chcesz bez haseł - ja tak miałem ustawione - to pamiętam w mmc się grzebało i była opcja żeby nie wołało hasła na pulpicie zdalnym i przy udostępnianiu. Ale jaka przystawka to sobie nie przypomnę.

a gdzie jest widoczna grupa robocza do jakiej należę w win 7? nie umiem znaleźć …

Prawym na mój komputer i właściwości -> po lewej zaawansowane ustawienia systemu -> Zakładka Nazwa Komputera -> Przycisk identyfikator sieciowy

Lub

Prawym na mój komputer i właściwości, W obszarze Nazwa komputera, domena i ustawienia grupy roboczej przycisk zmień ustawienia.

Co do pierwszego nie jestem pewny. piszę z komputera z ograniczeniami i nie mogę wejść żeby się upewnić że to tam.

ok, poradziłem sobie. udostępniłem folder “film”, następnie wchodzę na kompa z win xp i jak chcę wejść na nim do folderu pliki to piszęmi ze nie mam uprawnień, jak sobie z tym poradzić?

Dodane 29.09.2011 (Cz) 15:23

odpowie ktoś?

Dodane 02.10.2011 (N) 18:07

nikt nie jest w stanie pomoc ?