Udostępnianie plików Vista ->XP XP->Vista

wiem że wiele wątków było na ten temat ale żaden mi nie pomógł. otóż vista widzi komputer w “otoczeniu sieciowym” ale w żaden sposób nie mogę sie z nim połączyć i przeglądać jego dysk. to samo jest w xp, widzę komputer z vista ale nie mam do niego dostępu. wyłączyłem “udostępnianie chronione hasłem” ale to nie pomogło , zmieniłem typ sieci na prywatny i też nie pomogło. Mam dwa komputery z xp w domu i sieć pomiędzy nimi działa, na wiście wpisałem ip z jednego z nich więc admin nic nie wyłączył.

Nawet zainstalowałem na komputerze z xp jakąś łatkę ze strony microsoftu (WindowsXP-KB922120-v5-x86-PLK) ale dalej nic. proszę o pomoc. może coś robie źle? :frowning:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=186862

musisz ustawić prawa dostępu

nie pomogło :frowning:

czyli widzisz Kompter a nie możesz przeglądać jego katalogów?

Wyłącz firewalla i zobacz jaki będzie efekt

firewall wyłączyłem na samym początku :frowning:

systemowy też?

jaki kokretnie komunikat się pojawia?

wszystkie firewalle są wyłączone na obu komputerach.

komunikat na XP “\komp1 nie jest dostepny. możesz nie mieć uprawnień do uzywania tego zasobu sieciowego. skontaktuj sie z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu. nie można odnaleźć ścieżki sieciowej”

na kompie z vistą jest z kolei tak ze raz jest komputer z z xp pokazany ale nimozna na niego wejść a raz go niema.

wyskakuje komunikat gdy sie chce połaczyć z XP:

“System nie może uzyskać dostępu do \komp2”

po zdiagnozowaniu: komp2 nie jest prawidłową nazwa hosta.

a sprobuj wejsc przez adres IP (np: \192.168.1.2)

tego też próbowałem, w końcu znalazłem rozwiązanie: otóż gdy wpisałem na początku ip jednego z komputerów by mieć internet musiałem również ustawić jego adres sieciowy karty(mac) by sie połączyć z internetem. mój problem polegał na tym, że wpisałem adres sieciowy komputera z którym miałem sie połączyć przez otoczenie sieciowe. teraz gdy już ustawiłem na wiście inny adres sieciowy (ale niema już neta tylko siec lokalna) wszystko działa jak należy i moge przeglądać foldery udostępnione na xp (w drugą strone jeszcze nie sprawdzałem).

dzięki