Udostępnianie plików Vista ->XP XP->Vista


(Rafael Edi) #1

wiem że wiele wątków było na ten temat ale żaden mi nie pomógł. otóż vista widzi komputer w "otoczeniu sieciowym" ale w żaden sposób nie mogę sie z nim połączyć i przeglądać jego dysk. to samo jest w xp, widzę komputer z vista ale nie mam do niego dostępu. wyłączyłem "udostępnianie chronione hasłem" ale to nie pomogło , zmieniłem typ sieci na prywatny i też nie pomogło. Mam dwa komputery z xp w domu i sieć pomiędzy nimi działa, na wiście wpisałem ip z jednego z nich więc admin nic nie wyłączył.

Nawet zainstalowałem na komputerze z xp jakąś łatkę ze strony microsoftu (WindowsXP-KB922120-v5-x86-PLK) ale dalej nic. proszę o pomoc. może coś robie źle? :frowning:


(Nowy10) #2

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=186862

musisz ustawić prawa dostępu


(Rafael Edi) #3

nie pomogło :frowning:


(Nowy10) #4

czyli widzisz Kompter a nie możesz przeglądać jego katalogów?

Wyłącz firewalla i zobacz jaki będzie efekt


(Rafael Edi) #5

firewall wyłączyłem na samym początku :frowning:


(Nowy10) #6

systemowy też?

jaki kokretnie komunikat się pojawia?


(Rafael Edi) #7

wszystkie firewalle są wyłączone na obu komputerach.

komunikat na XP "\komp1 nie jest dostepny. możesz nie mieć uprawnień do uzywania tego zasobu sieciowego. skontaktuj sie z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu. nie można odnaleźć ścieżki sieciowej"

na kompie z vistą jest z kolei tak ze raz jest komputer z z xp pokazany ale nimozna na niego wejść a raz go niema.

wyskakuje komunikat gdy sie chce połaczyć z XP:

"System nie może uzyskać dostępu do \komp2"

po zdiagnozowaniu: komp2 nie jest prawidłową nazwa hosta.


(Kondi®) #8

a sprobuj wejsc przez adres IP (np: `92.168.1.2)


(Rafael Edi) #9

tego też próbowałem, w końcu znalazłem rozwiązanie: otóż gdy wpisałem na początku ip jednego z komputerów by mieć internet musiałem również ustawić jego adres sieciowy karty(mac) by sie połączyć z internetem. mój problem polegał na tym, że wpisałem adres sieciowy komputera z którym miałem sie połączyć przez otoczenie sieciowe. teraz gdy już ustawiłem na wiście inny adres sieciowy (ale niema już neta tylko siec lokalna) wszystko działa jak należy i moge przeglądać foldery udostępnione na xp (w drugą strone jeszcze nie sprawdzałem).

dzięki