Udostępnianie plików w LANie bez pulpitu na pewnych prawach

Witam.

Mam pytanie. Otóż w domu mam sieć WIFI. Między komputerami chcę udostępnić wybrane foldery. Foldery publiczne udało mi się wyłączyć w ustawieniach ale chcę też wyłączyć wszystko inne np. pulpit, moje dokumenty itd. Chcę np. udostępnić folder “filmy” i “gry”.

Pytania:

  1. Jak zrobić żeby na drugim kompie pojawiało się tylko to co faktycznie udostępniam a nie to co Windows tam ma jeszcze w domyśle? Np. pulpit jest udostępniony a wcale nie chcę go udostępniać.

  2. Mam hasło do logowania się do Windowsa. Gdy ktoś po LANie (czy WIFI) chce do mnie wejść musi podać mój login i hasło aby móc przeglądać udostępnione rzeczy. Jak to zrobić żeby bez podawania mojego hasła można było wejść w te foldery nie ingerując (nie usuwając, zmieniając) nic w tych udostępnionych folderach.

  3. W jaki sposób można monitorować to kto aktualnie jest podłączony i przegląda moje foldery?

Moze zainteresuj sie programem hfs.exe on sluzy do udostepniania plikow nie tylko po lanie. http://www.rejetto.com/hfs/?f=dl

Jaki system?

Windows 7.

Dodane 01.08.2011 (Pn) 11:38

W tej chwili wygląda to tak:

http://imageshack.us/photo/my-images/97 … uupjm.png/

A w users mam jeszcze katalogi:

Default (niewidoczny)

admin

Publiczny

I tam mogę wchodzić na pulpit itd. A nie chcę tak… chcę mieć udostępnione wybrane katalogi.

Jestem nowy w 7, ale chyba musisz wejść na dysk C, kliknąć prawym przyciskiem myszy na folder użytkownicy, z menu kontekstowego wybrać właściwości, zakładkę udostępnianie, udostępnianie zaawansowane i odhaczyć udostępnij ten folder.

Co do drugiego pytania to włączenie konta gość i nadanie praw odczytu dla udziałów sieciowych powinno załatwić sprawę.

  1. Wejdź w panel sterowania, narzędzia administracyjne, zarządzanie komputerem i w foldery udostępnione znajdziesz aktualne sesje i otwarte pliki.

A te drugie pytanie… to jak to zrobić? te konto gość? Bo nie bardzo wiem… Bo tak normalnie to muszę w uprawnieniach dawać że mogą tylko odczytać ale nie zapisywać i zmieniać…

Kiedyś jak to robiłem na XPku to hulało, ale teraz spróbowałem to samo zrobić na 7 i coś nie chciało zadziałać. Może ktoś inny pomoże?

Co do 2:

Panel sterowania\Sieć i Internet\Centrum sieci i udostępniania\Zaawansowane ustawienia udostępniania -> publiczny \ wyłącz udostępnianie chronione hasłem (na samym dole)

Na resztę już chyba były odpowiedzi :slight_smile: