Udostępnianie plików w sieci domowej

otóż mój komputer to ten główny, który udostępnia połączenie z Internetem innym. to działa bez zarzutu ale problem w tym, że gdy chcę przeglądać dokumenty udostępnione mojego ojca po prostu nie mogę wejść w jego komputer, gdy klikam w jego komp wyskakuje, że nie mam uprawnień, aby przeglądać ten folder itp. on do mnie ma wgląd.

dodam, że oba systemy na komputerach to Windows XP Professional z Service Pack 2 - przed tem był SP1 i nawet jeszcze bez SP1 jednak był ten sam problem (sam je instalowałem i konfigurowałem)

moja karta sieciowa to taka zwykła ze sklepu za 30zł, ojciec ma kartę zintegrowaną na płycie.

co mam zrobić aby przeglądać jego dokumenty udostępnione!? i w ogóle jego komputer!?

PS.

  • konta Gościa są włączone (próbowałem bez nich)

  • haseł nigdzie nie ma

  • proste udostępnianie plików włączone

  • protokoły (np. TCP/IP, IPX i inne) wszystkie zainstalowane

w tam tym komputerze muszą być udostepnione katalogi ,dyski aby mozna było przeglądać http://www.banita.pl/konf/smb.html

są przecież napisałem 8)

Czy masz ustawione wyjątki w zaporach tych komputerów na udostępnianie?

zapory internetowe w ogóle nie są zainstalowane a te Windowsowe są zablokowane. nie ma też żadnych AntyVirusów itp. po prostu czyste systemy. pomóżcie. próbowałem już chyba wszystkiego… :?

aha Format C: to najlepsza komenda ale to nie pomaga :smiley:

raz nawet instalowałem oba systemy na raz! w tym samym czasie instalka przebiegla pomyślnie (uruchomiły się podczas niej różnego rodzaju kreatory itp.) według Windows wszystko powinno działać! :confused:

aha jeszcze jedno w SP2 (po zainstalowaniu u siebie) otrzymałem info, że połączenie z komputerem mojego ojca ma “ograniczoną łączność” czy jakoś tak i zamiast normalnego monitorka w trayu pojawił się żółty, dziwne bo Internet u niego chodzi ale Udostępnianie NIE. teraz ikonka ta ma zwykły kolor, wygląd. nie wiem o co chodzi.

Panel sterowania=>narzędzia administracyjne=>usługi

Znajdz i włącz server

nadal nic z tego. jakies inne pomysly? :?