Udostępnianie plików XP-Vista - jak?

Hej!

W domu mam liveboxTP. Na pierwszym komputerze jest połączenie przez RJ-45, drugi to laptop z Vistą Home Premium SP3 (z internetem się łączy przez WiFi)

Chciałbym sobie przegrać pliki z laptopa na PC, bez pendrive, płyt itp (30GB, a ja mam tylko 4GB pendrive ;/). Więc chciałem utworzyć sieć - jednak nie udało mi się (doszedłem do etapu że Vista mogła ściągać pliki od XP, ale na odwrót już nie, a XP widział tylko udostępniony katalog (wejść do niego nie da rady).

Usunąłem wszystko, i chcę zrobić udostępnianie przez liveboxa. Miałem tak gdy miałem dwa komputery z XP (za pomocą kreatora tworzenia sieci, czy coś takiego) jednak w Viście tego nie widzę.

Czy ktoś mógłby mi napisać krok po kroku jak stworzyć taką sieć i bezproblemowo przesyłać sobie pliki?

Korzystam na obydwu komputerach z KIS 7, gdy wyskoczyło okienko zaznaczyłem “sieć lokalna”.

Jeżeli jest to konieczne, drugi komputer mogę podpiąć także bezprzewodowo (jednak nie lubię tego, bo zrywa połączenie czasem ;/)

@gdy doszedłem do wysyłania na vistę z XP, miałem połączenie kablem.

@@XP ma SP3

Z góry dzięki za poradniki, opisy itp!

Pozdrawiam!

#edit : przeglądałem forum, google jednak tam już ludzie byli na jakimś etapie, a ja chcę od podstaw. Aha, no i przeglądałem przyklejony temat w tym dziale, jednak tam nic nie ma;/

beztytuugr.jpg

Banan, to właśnie tak miałem.

Jednak teraz w ogóle wszystko poustawiałem na “fabryczne” w systemie, i chcę zacząć od nowa korzystając z livebox (a wiem, że się da bo na XP -> XP tak działałem, tylko że tam jest kreator, przepinam pendrive i sam się konfiguruje - a w Vista takiego czegoś nie widzę ;/

Dziwna sprawa u mnie sieć składa się z 3 kompów dwa z nich na XP i mój laptop z Vistą, i nie mam żadnych problemów z siecią.

W kompie z XP jak udostępnisz jakiś plik musisz też zaznaczyć pełną kontrole nad tymi plikami

siecp.jpg

Na Viście robiłem identycznie jak na XP, i nic :(!

Dlatego przywróciłem na “fabryczne” i chcę przez lbTP tak jak miałem XP -> XP. Tam robiłem za pomocą kreatora robienia sieci (nie pamiętam, jak brzmi dokładna nazwa) - wiem, że wgrywał pliki na dyskietkę/pendrive i to trzeba było odpalić na innym PC.