Udostepnianie pliku w sieci lokalnej LAN

Jestem w sieci LAN, kolega jest tez w tej sieci (osiedlowa), kolega musi mi udostępnić ważny jak dla mnie dokument. Kazał mi wpisać swój adres IP w Moich miejscach sieciowych, i on tam udostępni plik. Pokazywał u niego na XP’ku jak to działa. Ja też mam XP, tylko jak ja próbuję tak zrobić niestety włącza się przeglądarka WWW i szuka tego adresu w całym internecie.Jak zrobić aby przegladarka się nie uruchamiała, abym miał dostęp, do tego dokumentu, który kolega udostępni?

Musicie zrobić sieć.

A przypadkiem czy nie trzeba slashy przed adresem IP.

Ja jak chce przez udostępnianie plików wejść na drugi komputer do udostępnionych rzeczy wpisuje \adres ip lokalny i enter i mam ładnie.

no on tak robił, mój kolega, dla przykładu wpisał tam swój adres, a jak ja wpisuje to włącza się FireFox.

Jeżeli to wpisujesz np. w pasku adresu exploratora windows(np. Moj komputer i tam w adresie) to masz coś źle pokojarzone pliki systemu z programami.

Jeżeli to mały plik to przez internet, jeżeli duży to np. przez GG, też śle lokalnie z tym że nie wiem jak tam ze stabilnością, albo niech postawi FTP.

no to chyba mam coś poprzestawiane :slight_smile: Możecie podać co zrobic, abym mógł ściągać pliki od kolegi przez udostępnianie???jak skojarzyć te pliki?