Udostępnianie połączenia 3g/3,5g przez router Wifi

Witam!

Posiadam router D-link (najtańszy) oraz modem option icon (3g na usb) chciałbym jak najtaniej udostępnić internet przez sieć wifi dla wszystkich komputerów, nie mam na razie komputera stacjonarnego więc opcja z komputerem jako bramą DHCP odpada. Na razie znalazłem coś takiego:

  1. Asus WL500gP + soft z http://koppel.cz/cdmawifi/download/171/ - powinno działać, na allegro używany 150 - ujdzie. Nie wiem tylko, jak ze stabilnością itd. Nie wiem także czy współpracuje z modemem huawei e156 - nie przeszukiwałem rynku modemów a tylko w tym wiem że jest na pewno wyjście na antenę (u mnie zwykle ledwo łapie edge w domu, a na zewnątrz dużo lepiej, myślę że wysoko zamocowana antena by pomogła, szczególnie że jedna z wież przekaźnikowych jest za wzgórzami)

  2. MT4205 - drogo, bo aż 260 zł, a z wifi bym nie korzystał.

  3. inne routery - np. BR-6315Srg tyle, że nie znalazłem danych co do obsługi modemów 3g

  4. jak wyżej - d-link 524UP, ma niby funkcję serwera drukarek i “3g” w nazwie

Dodam, że posiadam także drukarkę na usb i jej udostępnienie nie byłoby mi obojętne, ale ważniejszy jest internet.

Sam używam podobnego rozwiązania opartego na routerze wl-500g,

soft z w/w stronki działa wyśmienicie, czasem rozłączy, ale to chyba modem podpięty do komputera również powinien,

nie wiem jaki to jest router, którego symbol podałeś, ale upewnij się czy pozwala na wgrywanie alternatywnego oprogramowania, i czy jest wspierany przez soft ze strony koppel.cz.