Udostępnianie połączenia internetowego w połączeniu lokalnym

Witam, chciałbym udostępnić internet z laptopa do ppc, wszystko mam ustawione ppc łączy się z laptopem poprzez ad-hoc. Problem w tym że na ppc nie mam internetu, z tego co wyczytałem muszę zaznaczyć opcję “Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe twojego komputera” problem w tym że jej nie mam, tzn w połączeniu bezprzewodowym jest ta opcja, a połączeniu lokalnym nie ma.

Ja mam wszędzię tą opcję…

51086117bw3.th.jpg

p.s. Nie lepiej kupić router? zawsze może sie przydac na przyszłość…

Router albo switch i będzie działać zawsze i zgadzam się z Hisato, że zawsze może sie przydać na przyszłość… :smiley:

Router mam, ale w domu :slight_smile: Mieszkam pięć dni w tygodniu po za domem jedynym wyjściem jest laptop z wifi. Ja niestety tej opcji nie mam xD

beztytuunc1.th.jpg

Spróbuj tak: na komputerze, który podłączony jest do internetu Panel sterowania --> Kreator konfiguracji sieci, wciskaj “dalej” aż pojawi się okno, na którym zaznacz “mój komputer łączy się bezpośrednio z internetem, inne komputery korzystają z mojego połączenia”

Na drugim kompie zaznacz z kolei opcję “mój komputer łączy się z internetem za pomocą innego komputera”

Ogromne dzięki, zmieniłem na “mój komputer łączy się bezpośrednio z internetem, inne komputery korzystają z mojego połączenia” lecz potem nie miałem internetu, bo to połączenie bezpośrednie, wróciłem do poprzednich ustawień i o dziwo opcja się pojawiła. Dzięki.