Udostępnianie połaczenia Linux>Win98

Mam dwa komputery połączone kablem krosowym i chcę udostępnić połączenie z internetowe jednemu z tych komputerów.:

  1. Podłączony do internetu przez modem adsl, z udostępnionym połączeniem dla komputera nr 2 (Mandriva Linux 2007 z postawionym proxy i DNS, adres 192.168.1.1, w domenie homeland.net)

  2. Podłączony przez sieciówkę do komp. nr. 1. Systemy operacyjne: Windows 98 SE i Mandriva Linux 2007. Kreator ustawień sieciowych Mandrivy w sumie sam skonfigurował połączenie i wszystko działa jak należy, natomiast w Windows 98 nie potrafię skonfigurować połączenia i tu prośba o pomoc, a szczególnie informacje jak to zrobić.

Opis prób nawiązania połączenia z internetem.

Na początku próbowałem z ustawieniami sieci (adres komputera, adres DNS, maska podsieci) przepisanymi z Mandrivy, ale Win98 nie potrafi połączyć z internetem. Pingi do komputera nr 1 wracają w 100%, a więc są połączone, ale to wszystko. Próbowałem pingować swój serwer www po adresie/numerze IP, ale bez skutku.

Próba numer 2: automatyczne wykrywanie sieci - totalny zonk - pingi były głuche.

Próba numer 3: dane podobne jak w próbie numer 1, ale z innymi adresami serwerów DNS - znów porażka.

I jakby co, to przeszukałem i google i to forum, ale jakoś nie było satysfakcjonujących mnie odpowiedzi, jeżeli coś przeoczyłem to proszę o linki do konkretnych wątków (nie interesują mnie sugestie zakupu routera z modemem czy huba/switcha).

http://mojebzdury.info/masq

dostosuj to do siebie i wrzuć do rc.local lub czegoś innego startowego…

Z firewallem jest wszystko w porządku (moim zdaniem), bo na drugim komputerze bez problemów mogę korzystać z internetu, kiedy pracuję w Mandrivie, nie potrafię jedynie skonfigurować Win98, aby korzystałz tego samego połączenia.