Udostępnianie połonczenia

Witam. Mam pytanie mianowicie jak mam udostepnić połonczenie na telefonicznym modemie Neo TP :?:

mozesz sprobowac tak samo jak w przypadku innego fizycznego dostepu do internetu czyli …

musisz miec druga sieciowke w kompie, podlaczyc kablem to do drugiego kompa,

na tym drugim nic poza tym nie trzeba robic, a na swoim kompie we wlasciwosciach tej karty sieciowej tcp/ip zmienic z dhcp na manuala recznie wpisujac domysla konfiguracje (np. :

ip : 192.168.0.1

maska : 255.255.255.0

brama : taka jaki ip otrzymujesz. (mozesz go uzyskac wpisujac w uruchom : ipconfig /all

a na końcu udostępniasz tą kartę sieciową, tzn udostepnianie polaczenia sieciowego.

jakos tak, mozliwe male bledy bo juz nie pamietam :confused:

Nie moge tego znaleść :? Wiesz gdzie to

PS Mam zmienne ip

Panel sterowania > Połączenia sieciowe > prawoklik na połączeniu neostrady > zaawansowane > zaptaszkuj: zezwalaj innym uzytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera.

To automatycznie przekonfiguruje twoja sieciówke na ip: 192.168.0.1 / maska 255.255.255.0

kompy łaczysz ze sobą kablem skrossowanym, potem tylko na drugim kompie:

Panel sterowania > Połączenia sieciowe > prawoklik na połączeniu sieciowym > właściwości > 2klik na Protokół internetowy (TCP/IP) …i wstukujesz:

IP: 192.168.0.2

maska: 255.255.255.0

brama: 192.168.0.1

na obu kompach ustaw sobie tą samą grupe roboczą… (Panel sterowania > System > Nazwa komputera > Identyfikator sieciowy)

Nie ma żadnych zawansowanych :o

Panel sterowania > Połączenia sieciowe > prawoklik na połączeniu neostrady > Właściwości-> Zawansowane

Ja mam tylko tam ustawienia firewalla :expressionless:

Screnn :

1f2de6d5e39e1f94m.jpg

SKorzystaj więc najpierw z kreatora sieci.