Udostępnianie/przesyłanie plików między komputerami

Witam! Mam taka sytuacje - internet droga radiowa antena -> router i od routera dwa kable do dwoch komputerow w roznych pomieszczeniach. Chce udostepnic pewne zasoby (foldery z plikami) na obu komputerach, tak aby uzytkownik z 1. kompa mogl korzystac z danych udostepnionych na 2. kompie i odwrotnie. Niestety nie wiem jak to zrobic i tu moja prosba do was o jakies wskazowki.

PS> Jeden komputer ma system WinXP Pro SP2, a drugi WinXP Home SP2.

Możesz zrobić to nawet kreatorem: Start->Panel sterowania->Kreator konfiguracji sieci

Tam wszystko jest napisane więc powinieneś sobie poradzić :slight_smile:

OK, tak zrobie :slight_smile: Tylko juz widze, ze bede mial trudnosci.

Nie wiem za bardzo jak to wszystko dziala i tym samym co tu wybrac:

r1.JPG

Dobrze zaznaczyłeś :wink: “Przez lokalną bramę”

a tutaj?

s2.JPG

na drugim komputerze jeszcze nic nie robilem. powinienem na xp home zrobic to samo?

Po prostu zakończ i na drugim kompie zrób dokładnie to samo. Potem klikasz prawym klawiszem myszy na folder który chcesz udostępnić (komputery muszą być w tej samej grupie roboczej) i masz tam opcje “Udostępnianie i zabezpieczenia”… Klikasz w “jeśli rozumiesz kwestie…” i zaznaczasz “Po prostu włącz…” i folder udostępniony :slight_smile:

Działa :smiley: Super, wielkie dzięki :slight_smile:

Witam! Ja mam podobno sytuacje do kolegi - internet z siecie osiedlowej -> router i od routera jeden kabel do komputera A, a z komputerem B router laczy sie przez Wi-Fi. Chce udostepnic pewne zasoby (foldery z plikami) na obu komputerach, tak aby uzytkownik z 1. kompa mogl korzystac z danych udostepnionych na 2. kompie i odwrotnie. Sposob przedstawiony wyzej nie dziala. Prosze o pomoc.