Udostępnienie drukarki dla laptopa łączącego się przez WIFI

Tak wygląda sytuacja. Jak to zrobić? ja nie moge sieci u siebie skonfigurowac bo pozniej jak chce dyskiem konfiguracyjnym na laptopie skonfigurować to nie mam do wyboru sieci bezprzewodowej

U mnie jest tak:

Internet jest podłączony do routera a z routera kablem do komputera stacjonarnego i poprzez Wi-Fi do laptopa. Obydwa komputery mają wpisaną tę samą grupę roboczą. Drukarka jest podłączona do komputera stacjonarnego poprzez USB. Na komputerze stacjonarnym włączyłem udostępnianie tej drukarki. W laptopie wybrałem opcję dodawania drukarki i wyszukałem odpowiednie urządzenie w sieci domowej. Sterowniki się na laptopie doinstalowały i teraz, jak kliknę na laptopie drukuj, to drukuje się na drukarce przy komputerze stacjonarnym. Wada jest tylko taka, że aby wydrukować coś z laptopa, komputer stacjonarny musi być włączony. W przyszłości chcę kupić drukarkę z wejściem na kabel sieciowy i wyeliminować to drobne utrudnienie.

Co do administrowania siecią… Właściwie z każdego komputera można to robić logując się do panelu konfiguracyjnego routera. Jeżeli Twoja siostra nie zna hasła do panelu routera, to automatycznie Ty stajesz się administratorem sieci :slight_smile:

wystarczy że kupisz drukarke z WiFi i po kablach oczywiście oprócz zasilania.