Udostępnienie drukarki w sieci przez PC z windows 7

Jak udostępnić drukarkę innym komputerom w sieci? Zainstalować oprogramowanie do drukarki i podłączyć po USB drukarkę do komputera 1 i nadać mu statyczny adres? Następnie włączyć udostępnianie drukarki.

Na innym PC dodać drukarkę sieciową z nazwą komputera udostępniającego. Ustawić adres statyczny.

Po takim zabiegu raz drukarka drukuje raz nie z większością na nie drukuje. Drukarka ustawiona jest na port USB001 wirtualny. Gdzie jest problem? Oba systemy windows 7. Zdefiniować mam jakąś grupę roboczą? Gdy klikam wydrukuj a następnie podgląd wydruku to nic tam nie ma i nie drukuje.

W pierwszej kolejności sprawdź kilka rzeczy:
W Centrum sieci i udostępniania - niech komputery znajdują się w sieci prywatnej/firmowej.
Dalej wchodzisz w Zaawansowane opcje udostępniania:
Dla profilu prywatnego/firmowego ustawiasz:
Włącz odnajdowanie sieci i checkbox pod spodem zaznaczasz.
Włącz udostępnianie plików i drukarek
Zezwalaj systemowi Windows…
W profilu wszystkie sieci:
Włącz udostępniania, aby dowolna osoba…
Wyłącz udostępnianie chronione hasłem

Prywatnej czy domowej? Mam ustawione na jednym jak i drugim sieć firmowa z tym, że na jednym mam sieć 3 a na drugim sieć 4 nazwę sieci, może tak być?

Resztę opcji mam tak jak piszesz.

Czy w urządzeniach i drukarkach na drukarce powinienem mieć ikonę reki - czyli udostępnienie?

Tak powinno być. Komputery w ogóle widzą się w sieci? Jak wejdziesz w mój komputer to na pasku po lewej w Sieć to znajdują się tam oba komputery? Dasz radę pingować z 1 do 2 i na odwrót?

Tak widzę jakie są katalogi na komputerach. Na tym co nie chce drukować, ping idzie na ten komputer co drukarka jestem odłączona na USB.

Dziwne jest to, że raz wydrukuje a potem nie a za jakiś czas znowu coś pójdzie ale po restarcie. Chciałem utworzyć grupę roboczą, wtedy zmieniłem sieć na domową i utworzyłem grupę ale na drugim komputerze jak wpisywałem hasło to wyskakiwało, że niepoprawne hasło.