Udostepnienie dysku i drukarki na 2 komputer

Witam!! na samym Początku zaznaczam ze jestem zielony jeśli chodzi o zakładanie sieci !!

Mój problem polega na tym ze nie wiem jak udostępnić dysk lub folder i drukarkę żeby widział go inny komputer w moim domu. Mam na kompy jeden Windows Vista drugi Windows XP. Oba podłączone do internetu za pomocą routera D-link DSL-G624T, komp z Vista poprzez kabel a XP bezprzewodowo ! i Teraz proszę was abyście mi powiedzieli jak krok po korku zrobić tak bym mógł z jednego kompa zajrzeć na dysk drugiego i odwrotnie i jak udostępnić drukarkę która jest zainstalowana na obydwóch kompach i podłączone jest do kompa z Vista !

Sry za jakieś niejasności ale lepiej tego opisać nie umiem ;]

Pozdrawiam … Mundek !

Udostępniasz folder np. na komputerze z XP

A na komputerze z Vistą:

Start/Uruchom/ Wpisz adres:

Powinno Ci wyskoczyć okienko z tym co udostępnia Ci 2 komputer.

W xp jeśli masz SP2 Wejdź w Panel sterowania/Zapora systemu Windows/(zakładka) wyjątki i sprawdź czy masz zaznaczone “Udostępnianie plików i drukarek”

Polecam to obejrzeć: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34&id=1 (powinno Ci nieco pomóc)

dobra niby wszytko ładnie, pięknie ale tylko dostatecznie :] jak komputery sie widza i mogę udostępnić sobie foldery to wtedy net mi nie działa, i na odwrót możesz coś mi poradzić na to żeby działy obie rzeczy na raz

Złączono Posta : 16.10.2007 (Wto) 22:51

moze ktos mi pomoc ??

Złączono Posta : 18.10.2007 (Czw) 17:04

moj problem widze ze was przerasta