Udostepnienie internetu laptopowi

Jako ze za nie długi czas dorobię się laptopa :stuck_out_tongue: chciał bym korzystać z sieci w domu także i na nim, a nie chciał bym płacić za 2 komputery właścicielowi sieci :stuck_out_tongue: . I zastanawiam się jak mógł bym udostępnić internet laptopowi. Jak ze z sieciami jestem na bakier zaświtął mi w głowie pomysł kabla skrosowanego ale nie wiem czy to nawet mogło by zadziałać, jeśli ktos by nie wiedział o czym mówię przedstawiam projekt

9e60d1be711405a2med.jpg

Jeśli macie jakiś inny pomysł jak to zrobić, prosił bym o pomoc.

Kabel skrosowany to w miarę dobre i tanie rozwiązanie. Ma jednak wady. Po pierwsze, kolejny, ciągnący się kabel. Po drugie, uzależniony wtedy jesteś od komputera, który musi być włączony zawsze wtedy, kiedy chcesz korzystać z internetu. IMHO lepszym wyjściem było by, doliczyć do ceny laptopa ok. 100zł na jakiś bezprzewodowy router i cieszyć się wolnością :wink:

Czyli możliwa jest wersja ze kablem dało by rade :smiley: ??? (oczywiście na jakiś czas) kabla zostało mi jakieś 15m wiec bez problemu mógł bym korzystać w 2 pokoju. A jak z współpraca tych 2 kart sieciowych ?? czy udostępnienie internetu odbyło by się automatycznie. Stacjonarny - XP, Laptop - Vista.

najlepszym wyjsciem bedzie jakis router

wiadomo że bez problemu.

  1. przypisujesz IP dla twojego kompa stacjonarnego

  2. na lapcie w polu default gateaway wpisujesz IP swojego kompa stacjonarnego :)(wcześniej przypisane) oraz IP lapka też przypisujesz na sztywno

  3. włączasz udostępnianie łącza internetowego na kompie stacjonarnym dla twojej karty sieciowej (starszy model)

4)cieszysz się netem na lapcie :smiley:

Dodane 27.03.2009 (Pt) 18:39

wiadomo że bez problemu.

  1. przypisujesz IP dla twojego kompa stacjonarnego

  2. na lapcie w polu default gateaway wpisujesz IP swojego kompa stacjonarnego :)(wcześniej przypisane) oraz IP lapka też przypisujesz na sztywno

  3. włączasz udostępnianie łącza internetowego na kompie stacjonarnym dla twojej karty sieciowej (starszy model)

4)cieszysz się netem na lapcie :smiley:

Nie to samo, jeżeli zakupi router bezprzewodowy, bo po co inny?

Viste będę miał z przymusu i tez mnie to wcale nie cieszy, czekam na laptopa i będę próbować w razie jakis problemów będę pytać :wink: trzymcie kciuki

@Maestro00 Witaj ponownie po Twojej długiej nieobecności.

Downgrade legalny to bodajże od Visty Business w górę.

Witam mogł bymi ktos teraz pomoc to skonfigurowac ???

Mam juz kabel oraz lapka ale niestety jakos mi to nie wychodzi wogole.

EDIT:

Chciałem gorąco _ Podziękować _ użytkownikowi Maestro00 za pomoc w ustawieniu tego. Wykazał się duża cierpliwością i zrozumieniem :slight_smile: